W7 - Dwie dźwiękówki. Brak dźwięku na karcie zintegrowanej

Witam.

Mój problem jest złożony i trochę zakręcony.

Otóż mam w komputerze dwie dźwiękówki (miałem problemy z integrą pod win xp to kupiłem jakiegoś taniego SB Audigy - tak go widzi everest). Po zainstalowaniu windows 7 i puszczeniu instalacji sterowników programem DriverScanner (UniBlue) zainstalowało mi najnowsze sterowniki dzięki którym działa SB i wykryło (W końcu) kartę zintegrowaną. Pierwszy problem jaki mam to fakt braku mikrofonu pod sound blasterem. Podłączałem już do każdego portu, mam wyłączone mute, wszędzie jest na 100%, a mikrofon nie daje dźwięku. Na sterowniku windowsowym, tym z płyty i ze strony creative ten sam objaw. Ktoś się spotkał z takim problemem? Może gdzieś nie dotarłem?

Drugi problem - windows widzi kartę zintegrowaną (hdaudio realteka), pozwala przekierować głos na integrę, ale podłączony sprzęt nie gra. Mikrofon też na integrze nie działa (mikrofon sprawny, sprawdzany na innym sprzęcie). Co może być przyczyną braku dźwięku na wyjściu/wejściu integry?

Zacznijmy od tego, że wyłącz w BIOSie kartę zintegrowaną, odinstaluj wszelkie sterowniki od obu dźwiękówek ręcznie, a resztki usuń programem DriverCleaner i programem AIDA64 zobacz jaką masz dokładnie kartę dźwiękową.

wejdzi na www.microsoft.com i napisz problem z kartami dziwiękowymi wina 7

guardianfl ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wróciłem z wakacji i odgrzebuję temat.

Informacje:

Posiadam dźwiękówki :

a) SB 5.1 VX (Aida64 - Creative Audigy LS (SB0399) Sound Card PCI)

b) Realtek AC’97 (integra) (Aida64 - Realtek C655 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) - Audio Codec Interface PCI )

Na czym mi zależy:

Zależy mi na ustawieniu - SB gra na głośnikach podłączonych do SB, Realtek gra na słuchawkach i obsługuje mikrofon.

Cel:

Realtek na stałe przypięty do skype i innych komunikatorów, okazyjnie przepinany jako domyślne urządzenie dźwiękowe by posłuchać muzyki nie wadząc innym.

SB gra na zestawiku 5.1 ładną muzykę itp.

Aktualnie:

Dobrze podłączone wtyki do integry nie dają nic. Sterownik nie przekazuje dźwięku na słuchawki i nie odbiera mikrofonu. Win7 twierdzi, że sterownik od integry działa (instalowałem już wersję od producenta płyty, wersję wygrzebaną na forum od osób mających problem z realtekiem pod win7, wersję zainstalowaną przez uniblue DriverScanner.

Proszę chociaż o wskazówki, w którą stronę iść, by osiągnąć zamierzony cel.