W7 i sterowniki do czytnika linii papilarnych


(Dem) #1

Witam.

Posiadam laptopa Lenovo ThinkPad R61 8918-5WG. Ma on wbudowany czytnik linii papilarnych. Jednak pod W7 nie potrafię go w żaden sposób ożywić. W menadżerze urządzeń mam żółty wykrzyknik. Niby sterowniki od Upteka są zainstalowane, ale system nie wykrywa czytnika. Zainstalowany jakikolwiek program do obsługi czytnika wyrzuca błąd iż nie znalazł żadnego urządzenia biometrycznego. Próbowałem już wielu sterowników ściągniętych z sieci, niestety bezskutecznie.

Tak to wygląda w MU:

beztytuuuyj.th.png

beztytuu1ewt.th.png

A tak w panelu sterowania:

beztytuuuzm.th.png

System w wersji x64, jadnak na becie x86 był ten sam problem.

Za wszelkie podpowiedzi będe wdzięczny.


(Orooomo) #2

Witaj,

miałem podobny problem ze swoim czytnikiem lini papilarnych. Program do obsługi czytnika zainstalował się bez problemu jednak sterowniki już nie.

W Program Files odnalazłem folder producenta czytnika a w nim był folder ze sterownikami następnie ręcznie w Menedżerze urządzeń zaktualizowałem sterownik. Pomogło.

Pozdrawiam.


(Dem) #3

Oczywiście próbowałem tego sposobu również, ale mam wyjątkowo oporny chip chyba.

a097b8d07ab6d91am.png

Pozostaje mi chyba tylko czekać, aż wyjdzie sterownik, który w końcu obsłuży mój czytnik.

-- Dodane 07.05.2009 (Cz) 16:21 --

Wybaczcie za post pod postem, ale mam dobre wieści.

Napisałem wczoraj do Upteka email z wiadomością, że ich najnowsze stery nie działąją na moim lapku. Podałem dokładną konfigurację i w sumie tyle. Nie spodziewałem się, że ktokolwiek mi odpisze. I się zdziwiłem. Rano otrzymałem email z wiadomością, że przyjęli moje zgłoszenie i pracują nad poprawkami. A przed chwilą otrzymałem email z linkiem do najnowszych, wydanych dzisiaj, sterowników, które działają pefrekcyjnie.

Przyznam, że jestem pod wrażeniem.