W7 - nie właściwe hasło i czas uruchamiania

Witam.

Jestem o dziwo szczęśliwym posiadaczem laptopa marki eMachines.

Od nowości używałem zainstalowanego systemu W7 który ma już ponad 18 miesięcy za sobą.

Wersja 64 bitowa, regularnie dbam o kondycje systemu więc ciągle jest użyteczny.

Ostatnio mam z nim jednak delikatne problemy, mianowicie:

  1. od czasu do czasu zmienia mi się hasło użytkownika - mam jedno konto, zabezpieczone hasłem (poza kontem Administratora) i jak wspominałem, raz na jakiś czas hasło “nie pasuje”. Poprawnie je wpisuje ale nawet po 30 próbach nie zaloguje się na to konto - wygląda to tak jakbym błędnie wpisał haslo, pomaga tylko reset. Co może być przyczyną?

  2. Ostatnio zauważyłem, że mój system lubi czasami włączyć się szybciej, czasami dłużej. Przyjrzałem się, mianowicie, na 10 prób uruchomienia (taki sam czas spoczynku) komputer średnio uruchamia się w ok. 1.40min (liczę od bootowania systemu - ręcznie i programem Soluto - wyniki praktycznie identyczne), ale czasami ma wyjątki - czas ten wydłuża się do ok. 3 minut (przy tych wyjątkach oczywiście nie zmieniałem stanu systemu (oprogramowanie, ustawienia)), oczywiście pełne załadowanie systemu z programami włącznie, autostart jest regularnie przeglądany. Rozumiem, że ten czas bootowania może się różnić ale nie aż o minutę.

Wiem, że moje “problemy” są śmieszne, ale pod takim względem jestem pedantem.

Proszę o jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania.