W7 udostępnianie drukarki dla XP

Stoje przed instalacja Win7, w domu mam wifi LAN z routera, wszystkie kompy to winXP a tutaj chce zrobic WIN7 i tutaj jest drukarka. Czy nie bedzie problemu z udostepnieniem drukarki w sieci dla pozostalych komputerow z winXP? Jest to dla mnie bardzo wazne i jeden z podstawowych warunkow przejscia na 7.

Dzięki za odp

Mam w domu podobna sytuację :slight_smile: Router, komputer stacjonarny po kablu (Windows XP 32 bit), laptop po wifi (Windows 7 64 bit), do laptopa podpięta drukarka. Jedyne co musiałem zrobić, to ściągnąć sterowniki 32-bitowe do drukarki i dograć je do mojego systemu. Generalnie bardzo proste i bezproblemowe. Za trzecim podejściem udało mi się co s wydrukować :slight_smile: Nie zapomnij też skonfigurować sieci (udostępnianie drukarki itp).

taki tam screen:

win7drukarka.jpg

czyli da się, rozumiem że masz wersję 64, ja zainstaluję 32 bo mam tylko 1GB ramu :slight_smile:

Jeżeli masz dwie wersje 32 bit (XP i 7), to nie będziesz musiał dogrywać dodatkowych sterowników. Nie wiem z którego systemu będziesz udostępniał tą drukarkę, ale w przypadku Windows 7 zapewne wykryje ją sam, co już powinno wystarczyć do drukowania. Zalecam ściągnięcie sterowników producenta i zainstalowanie najnowszej ich wersji.