W7, XP czy Vista ? Co wybrać?


(Mbernat95) #1

Witam

Niebawem dokonuje składnia ( kupowania) nowego komputera ( za około 2500zł). I właśnie się waham, który z tych systemów wybrać. Obecnie na starym kompie mam XP nigdy z nim nie miałem większym problemów, Viste mam na laptopie jednak w porównaniu z XP przegrywa, o W7 nie mam zielonego pojęcia, nie testowałem jej... Przejdźmy do sedna, chce aby system był stabilny, szybki, i dobrze się na nim grało i pracowało ( przede wszystkim grało).

Aha dodam jeszcze, że jestem osobą młodą (14lat) i skupiam się głównie aby gry dobrze chodziły, i żeby system nie zamulał.

Jeśli powiedziałem coś nie jasno albo kiepsko sprecyzowałem to mówcie co

Sory jeśli nie ten dział albo jeśli było już podobne pytanie/wątek.

Pozdrawiam, i liczę na pomoc. :slight_smile:


(Robert Zgrzebnicki) #2

Na nowego PC za 2.5k zdecydowanie Windows 7 Home Premium (32-bit jeśli poniżej 4GB RAM / 64-bit jeśli powyżej 4GB RAM). XP ma spore zasługi i można się nim ewentualnie posiłkować, ale jego era powoli przemija. Vistę odradzam.


(Croos22) #3

Moim skromnym zdaniem najlepiej Microsoftowi wypadł Windows Xp.

Dlatego też wybrał bym ten system.


(Sebos99) #4

Potwierdzam to zdanie. Przy kupnie nowego komputera należy pomyśleć przyszłościowo. W7 naprawdę niczym nie ustępuje XP, a jest to krok naprzód, z którego na pewno będziesz zadowolony.


(Mbernat95) #5

UPP dzięki za rady czekam na resztę opinii


(Lost World) #6

Ja tam na Vistę nie narzekam , więc nie wiem w czym problem.

Bierz W7 , tak jak ktoś napisał era XP'ka przemija więc nie warto.


(Kpc21) #7

Windows 7.


(ktośtam) #8

Jak wyżej - W7.


(Mister1294) #9

Xp- b. dobry system, ale już nieco stary. Ale wydajność tego systemu jest bardzo dobra.

Vista - wg mnie nie wypał i nie warto się w niego pakować. Jedyne co może się w nim podobać to wygląd. Wydajnością nie powala.

Seven - jak dla mnie to z tych trzech systemów on jest najlepszy. Najnowszy i nie sprawia problemów. To takie połączenie wydajności XP z interfejsem Visty plus klika udoskonaleń.

Wybierz sevena. Nie warto się cofać. Ja na swoim komputerze dużej różnicy między xp a sevenem nie odczułem a skoro Ty składasz nowego PC- dla Ciebie nie będzie żadnej różnicy.

Pozdrawiam.


(Mbernat95) #10

Dziękuje za wszystkie rady jeszcze jakby ktoś miał jakieś "ale" albo inne zdanie proszę pisać

Proszę zamknąć temat jutro :wink:

Pozdrawiam