W7, XP czy Vista ? Co wybrać?

Witam

Niebawem dokonuje składnia ( kupowania) nowego komputera ( za około 2500zł). I właśnie się waham, który z tych systemów wybrać. Obecnie na starym kompie mam XP nigdy z nim nie miałem większym problemów, Viste mam na laptopie jednak w porównaniu z XP przegrywa, o W7 nie mam zielonego pojęcia, nie testowałem jej… Przejdźmy do sedna, chce aby system był stabilny, szybki, i dobrze się na nim grało i pracowało ( przede wszystkim grało).

Aha dodam jeszcze, że jestem osobą młodą (14lat) i skupiam się głównie aby gry dobrze chodziły, i żeby system nie zamulał.

Jeśli powiedziałem coś nie jasno albo kiepsko sprecyzowałem to mówcie co

Sory jeśli nie ten dział albo jeśli było już podobne pytanie/wątek.

Pozdrawiam, i liczę na pomoc. :slight_smile:

Na nowego PC za 2.5k zdecydowanie Windows 7 Home Premium (32-bit jeśli poniżej 4GB RAM / 64-bit jeśli powyżej 4GB RAM). XP ma spore zasługi i można się nim ewentualnie posiłkować, ale jego era powoli przemija. Vistę odradzam.

Moim skromnym zdaniem najlepiej Microsoftowi wypadł Windows Xp.

Dlatego też wybrał bym ten system.

Potwierdzam to zdanie. Przy kupnie nowego komputera należy pomyśleć przyszłościowo. W7 naprawdę niczym nie ustępuje XP, a jest to krok naprzód, z którego na pewno będziesz zadowolony.

UPP dzięki za rady czekam na resztę opinii

Ja tam na Vistę nie narzekam , więc nie wiem w czym problem.

Bierz W7 , tak jak ktoś napisał era XP’ka przemija więc nie warto.

Windows 7.

Jak wyżej - W7.

Xp- b. dobry system, ale już nieco stary. Ale wydajność tego systemu jest bardzo dobra.

Vista - wg mnie nie wypał i nie warto się w niego pakować. Jedyne co może się w nim podobać to wygląd. Wydajnością nie powala.

Seven - jak dla mnie to z tych trzech systemów on jest najlepszy. Najnowszy i nie sprawia problemów. To takie połączenie wydajności XP z interfejsem Visty plus klika udoskonaleń.

Wybierz sevena. Nie warto się cofać. Ja na swoim komputerze dużej różnicy między xp a sevenem nie odczułem a skoro Ty składasz nowego PC- dla Ciebie nie będzie żadnej różnicy.

Pozdrawiam.

Dziękuje za wszystkie rady jeszcze jakby ktoś miał jakieś “ale” albo inne zdanie proszę pisać

Proszę zamknąć temat jutro :wink:

Pozdrawiam