Wadliwie Działający System

(Kriss1999) #1

Witam

ostatnio komputer mi bardzo zwolnił,

co chwile się zacinał,

powrzucałem kilka zdjęć do open ofisa,najeżdzam na róg zdjęcia, klikam myszą żeby zmienić jego wielkość a tu nic

kuzyn ostatnio wszedł na czata interi, a tu się okazuje że nie moze przewinąć listy osób w doł ponieważ nie ma żadnej reakcji na kliknięcie strzałki w dół.

kiedyś jak miałem w planie sformatować dysk utworzyłem nowy folder, przeżuciłem do niego wszystkie rzeczy z pulpitu, dokumentów, ulubionych.

sformatowałem system, zainstalowałem na nowo win xp z sp2 i co się okazuje... kiedy próbuje wejść do tego katalogu komp nie reaguje na moje kliknięcie, kiedy poklikam jeszcze przez chwile wyskakuje okienko zamknięcia procesu. Jedyny sposób żeby wejść do tego katalogu to poprzez cmd albo przez total commandera.

inny dziwny problem to taki, że podłanczam pendriva do usb klikam na dysk od pena i wyskakuje okno,że mam zabroniony dostęp, ale jak klikam prawym i daję otwórz to się otwiera bez problemu.

Wczoraj sformatowałem system

i odziwo nadal nie mogę wejść do tamtego katalogu o którym pisałem wcześniej, pendriv nadal się nie otwiera poprzez dwukrotne kliknięcie i nadal nie mogę przewijać suwaków na czaterii interii, zainstalowałem operę ale w niej jest tak samo.

dodam jeszcze że wcześniej miałem angielską wersję windowsa a teraz zainstalowałem polską i dalej są te same objawy.

Przez cały czas miałem zainstalowanego avasta, a co jakiś czas skanowałem skanerem online mks-a i nic nie wykrył ani jeden ani drugi antywir.

ma ktoś pomysł co się z moim kompem dzieje??

Co o tym sadzicie?

pozdrawiam

Kamil

(Ymorfeusz) #2

A działasz na koncie administratora jak chcesz wejść do tego folderu?

Może spróbuj (np.w nero) nagrać ten folder na płytę i na innym komputerze sprawdzić.

Powiedzmy że masz konto administratora.

Spróbuj wejść do tego folderu używając innego konta,lub konta administratora w trybie awaryjnym.

Może się będzie dało.

(Kriss1999) #3

W trybie awaryjnym mogę się swobodnie poruszać po tym katalogu, nic się nie zawiesza.

Ostatnio zauwarzyłem, żę moje procesy pozeraja bardzo dużo pamieci i czasu procesora i to ma związek z zawieszaniem się komputera np explorer, iexplorer, svhost.exe, potrafią dojść do 50-70 mb a praktycznie nic nie robie. Zaobserwowałem też, że jak odejde na jakiś czas od kompa to jak klikne np. w przycisk start tez nic się nie dzieje, musze zakończyć proces svhost.exe, kliknąć jeszcze raz start i dopiero wtedy wyskoczy menu

Złączono Posta : 19.06.2007 (Wto) 8:47

czy to normalne ze proces gg zajmuje prawie 20mb?

(De Niro) #4

Panel sterowania-> opcje folderów-> widok odznacz Automatycznie wyszukaj foldery sieciowe i drukarki

Jakiego procesu :?:

start~> uruchom~> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

i zmienić wartość pola WriteProtect (DWORD) na 0

jaką posiadasz Jave :?:

(Kriss1999) #5

StorageDevicePolicies

i zmienić wartość pola WriteProtect (DWORD) na 0

nie mam tego klucza w control

jakis system zdalny probuje uzyskac polączenie z programem svchost .exe, powinienem to zablokowac na firewalu??

(Matnis5) #6

W związku z powyższym mam pytanie czy rzeczywiście jest to svhost.exe czy tylko pomyłka literowa z Twojej strony?

(Kriss1999) #7

zaraz po samym starcie komputera występuje zwieszenie się komunikatora aqq, musze wcisnać 3 magiczne klawisze i wyłączyć proces svhost.exe. przez jakies 15-30 sekund jest ok i po chwili znowu svhost zaczyna sie zwiększać i tak aż do momentu zwieszenia kompa.

proces opery, inernet explorera, samego explorera, gg rosna do takich wielkości, ma ktoś pomysł dlaczego??? przecież system jest “świeży”.

i co z tym katalogiem, dlaczego mi do niego tak dlugo wchodzi a do innych obok momentalnie…

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 16:14

właśnie bo o tym zapomniałem wspomnieć, nie mogę przeciągnąć np. katalogu z dysku innej partycji na pulpit, nie moge też przeciągnąć mp3 do winampa

(Matnis5) #8

Skoro potwierdzasz że występuje svhost.exe to znaczy że masz jakieś robactwo w systemie-wstaw więc logi z Hijack This i Silent Runnes-opis i instrukcje w dziale bezpieczeństwa(przyklejone)

Jak nieumiejętnie to robiłeś to przestał być swieży po kilku minutach.

(system) #9

Przeskanuj system programem antywirusowym.

(Kriss1999) #10

system przeskanowałem i nic…

hehe ale numer, te zwiechy były dlatego, że przycisk na skrolu się wcisnął i wczystko po kolei blokował.

pozostał mi tylko problem z wchodzeniem do katalogu, czyli klikam na katalog mija kilkanascie sekund, dopiero wtedy się podświetla i wtedy dopiero mogę wejsć.

(Monczkin) #11

Dziś Jeden User Został Nagrodzony Za Takie Nazywanie Tematów.

(Wysok85) #12

tak zgadzam sie z tym ze jest to wadliwie działający system

a szczegóły to … Automatyczne aktualizacje

został niedawno wykryty błąd ze automatyczne aktualizacje bardzo obciążają procesor a szczególnie svchost (jest drzewem procesorów i inicjalizuje następne procesy, wiec nie da sie wyłączyć). Microsoft wie o tym problemie, ale jeszcze nie rozwiązał całkowicie tego problemu. Poprawka jest w Windows Update (czerwiec) ale nie naprawiono całkowicie tego problemu.

Jedynym rozwiązaniem jest…wyłączenie automatycznych aktualizacji i ręczna instalacja poprawek. Z tego co wiem, ta ręczna instalacja poprawek przez strone www windows update tez ma problemy :frowning:

zdarza sie ze niektóre poprawki zawierają błędy i spowalniają system i były takie przypadki, że Microsoft musiał wydać poprawki dla poprawek :confused:

Dlatego zalezy ich na tym, żeby jak najszybciej wycofać XP z rynku i zastąpić Vistę. Ech to mi przypomina z win98 na Xp !!

(Mirus7) #13

Witam

mam również problem z procesem svhost.exe - jestem pewny że jest to jakiś robak - pisze się przez samo “h” a nie “ch” jak inne procesy svchost.exe. Jest wiele objawów na moim komputerze które świadczą o tym że jest coś nie tak:

1. Przy uruchamianiu komputera wyskakuje mi na sekunde biała tabelka z kratkami - nie wiem co to jest na pewno sam tego nie instalowałem

2. W internet exporerze w historii pojawiają się rożne dziwne strony których sam nie otwierałem - w firewallu zablokowałem proces svhost.exe dzięki czemu nie moga sie otworzyc - jak wyłanczam w menadzerze zadan proces svhost.exe to wtedy nie pokazują sie juz w historii

3. Nie mogę w widoku plikow i folderow ustawic zeby były widoczne ukryte pliki i foldery

4. w folderze system32 tworzy mi sie tez plik winscok.dll ktorego nie moge usunąc bo sie odnawia

5. Za pomocą funkcji wyszukaj znalazłem dwa pliki svhost.exe i jak je usuwam to tez sie odnawiają - wydaje mi sie że po ich usunięciu przez jakis czas nie pojawiała sie przy uruchamianiu kompa ta biała ale tabelka

6. W folderze Temp pojawiały sie jakies dziwne pliki - wykrywał je AVG ale odkąd nie mogę zobaczyć plików ukrytych to nie wiem czy jeszcze tam sie tworza bo juz ich nie wykrywa

Skanowałem już komputer kilka razy i czasami wykrywa mi trojana PSW.Generic2.DZW i pokazuje że to plik winscok.dll ale jak pisałem wcześniej ten plik sie ciągle odnawia.

Najbardziej niepokoją mnie te stronki w historii ktore proboja sie otworzyc.

Może ktoś miał podobny problem i ma pojęcie jak to wszystko usunąc bo ja sie nie znam zupełnie na tych sprawch a zadne antywirusy sobie z tym nieradzą.

Będę bardzo wdzieczny za pomoc. :slight_smile:

Pozdrawiam

(Wysok85) #14

prawdopodobnie masz trojana.

Trojany zajmuja pliki systemowe w sposob bezczelny ze nie mozna usunac pliku bo jest w użyciu. Nie ma innego wyboru. Normalnie to czasem skanery nie moga usunąć . Sporbuj odpalić w awaryjnym. I zainstaluj avasta (na próbę inny antiwirus) wykrywa trojany i pięknie u mnie załatał system.

Daj zrzutki. np. co masz w autostarcie