Wadliwy dysk?Podaje Log i proszę o pomoc


(Xszczepaniakx) #1

Witam.

Mam mały problem z dyskiem polega on na tym ze podczas zapisu i odczyty większych danych (np.wczytywanie CS:S lub zgrywanie plików z CD na dysk i ściąganie czegos z internetu)powoduje odgłos metalicznego zgrzytania, zainstalowałem program HDDLife PRO i od razu po instalacji wyskoczył mi dźwięk jakby ostrzeżenia po czym zobaczyłem to

beztytuuwf2.th.jpg

Niestety niezbyt znam sie na HDDLife dlatego proszę o diagnostykę po przejrzeniu logu i zapoznaniem sie z tym co wyświetla mi HDDLife.

Podaje log z HDDLife:

Przepraszam stworzyłem temat chyba w nieodpowiednim dziale jeśli tak to proszę o przeniesienie.


(Mariosti*) #2

Jeśli na gwarancji jest to oddaj do serwisu z powodu tego zgrzytania, niedobrze z tym dyskiem jest...


(Xszczepaniakx) #3

Odwiedziłem serwis sklepu Proline i podając dyska na gwarancje jakiś młotek powiedział mi ze jest wykruszone wejście zasilające co to może znaczyć?


(Mariosti*) #4

Uszkodzenie w czase transportu... być może lutrownica załatwiłąby sprawę, ale jakoś nie chce mi się wieżyć że bez sprawnego zasilania dysk "chodziłby, ale nie chodziłby" :]


(JNJN) #5

Uszkodzenie mechaniczne gniazda zasilania dysku - trzeba było pytać serwisanta co miał na myśli.

Może defragmentacja dysku wystarczy.

Sprawdź go narzędziem producenta dysku - sea tools.


(Xszczepaniakx) #6

dysk już oddałem do serwisu wiec raczej go teraz nie odbiorę i nie sprawdzę :x serwisant powiedział mi ze wyślą go do producenta tle sie dowiedziałem bo na praktyki sie śpieszyłem :? to nie zmienia jednak faktu ze dysk działał mi z ta wada bez problemów nie licząc (szybkiego zgrzewania sie i metalicznych zgrzytów przy zapisie/odczycie danych).