Wadliwy pendrive czy...?


(Dziobson) #1

Witam !

Jakiś czas temu kupiłem Pendrive 8 GB i mam z nim taki problem, że właściwie każdy plik jaki na niego dam to jest albo "corrupted" albo po prostu go nie ma, co ciekawe jeśli przeniosę np jakiś folder to pokaże go najpierw że skopiował dobrze. Po czym wyjmę go i włożę z powrotem to folder albo jest pusty, albo jest w nim plik o nazwie " [] " który ma 1,4 GB bez formatu, formatowałem pendrive u siebie jak i na kilku innych komputerach, tak samo kopiowałem. Odłączałem zawsze przez bezpieczne usuwanie sprzętu.


(eyeti) #2

Możliwe że na pendrive jest wirus


(me@djohnsc) #3

Masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej ?? Jak masz możliwość to pożycz od kogoś inny pendrive, jeżeli ten inny będzie działać, to albo jest wirus, albo wadliwy


(eyeti) #4

Szczególnie gdy jest to pendrive no-name, to usterki zdarzają się bardzo często.


(pakierhakierxd) #5

firmowe pendrivy tak nie robia to jest usterka sprzetu na allegro takie pendrive sprzedaja nie raz po niskiej cenie duze pojemnosci wlasnie 8gb i pisza ze pendrive nie jest do konca sprawny moze dzialac moze nie ... wtedy taki 8gb kupujesz gdzies za 30 zl ale jak to sie psuje to nie jest wcale taka super oferta ja wole wydac wiecej a miec cos 100 % dzialajacego i z gwara:)


(Kambor4) #6

Daj log z -----> ComboFix żeby się upewnić :wink:


(eyeti) #7

Markowe też nie są idealne.

Nie polecam zakupów na allegro.

Najlepiej iść do sklepu komputerowego i można wszystko sprawdzić i mieć pewność, że pendrive będzie działał.

Pozdrawiam.


(pakierhakierxd) #8

ja swojego mam juz ponad rok markowego kingstona 1 gb dalem za niego rok temu 70zl jest bardzo szybki:)


(eyeti) #9

Ja kupiłem Kingstona 16 GB i niestety po 2 dniach używania popsuł się.

To zależy od sztuki.


(sosen86) #10

a jakiej firmy masz go??? bo ja właśnie niedawno kupiłem kingstona 2 gb i mam bardzo podobne problemy i chyba raczej trzeba będzie go reklamować bo niestety nie zawsze się to dzieje ale się dzieje. w moim starym sandiscu nigdy nic się takiego nie działo a mam już go dwa lata.