Wahania pingu oraz gubienie pakietów

Tak jak w temacie, problem z wahaniami pingów oraz gubieniem pakietów. Dostawca internetu - Chello, prędkość - 25mb/s. Komputer podłączony pod router, obsługa przez zyxel. Nie jestem administratorem sieci, jest nim współlokator. Problem pojawił się niedawno, na pewno nie jest to wina żadnych programów p2p, bo pakiety są gubione i ping skacze przy wyłączonych programach u mnie i u współlokatora. Skanowałem MBAM i nie znalazło mi żadnych problemów, czyściłem CCleanerem. Zaznaczę, że niedawno miałem problem z XP Home Securityhttp://forum.dobreprogramy.pl/problem-home-security-t441834.html oraz wyskakiwał mi antywir z Symantec, z tym, że nie instalowałem go ani nie ściągałem, tak jakby sam się ściągnął(?!) i instalował. Usunąłem go RevoUninstallerem razem z czyszczeniem rejestru. Reinstalowałem NOD32 i przy instalacji wyskakiwało mi ostrzeżenie, że wykryto Symantec Software, ale gdy go szukałem w komputerze to nic mi nie znalazło. Co dziwne problem pojawił się niedługo po wymienienia karty graficznej i instalacji nowych sterowników, ale wątpię aby to miało jakiekolwiek znaczenie -_^