Wake on Lan nie działa


(Hubertszachownica) #1

Witam.

 

Przepraszam, jeżeli piszę w złym dziale.

 

Mam problem z usługą Wake on Lan. Uaktywniłem tą opcję w biosie, ale komputer się nie uruchamia.

 

Mój komputer to Acer V3-771G, a ruter DLink DGN2200.

 

Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuje.


(bachus) #2

A jak używasz tego WOL, opisz. Jak laptop jest podłączony do sieci, skąd wysyłasz magiczną paczkę, jakim programem próbujesz budzić komputer etc.


(Hubertszachownica) #3

Laptop podłączony do routera przez kabel. Do włączania próbuje użyc programu Wake on LAN, na telefonie z androidem. Podaje adres Mac i adres rozgloszeniowy w ustawieniach programu. Na komputerze zainstalowane są dwa systemy: Windows 7 i Ubuntu 14.04.


(bachus) #4

Spróbuj najpierw z jakiejś innej maszyny podłączonej do LAN, żeby wyeliminować, że to coś z telefonem, ew. paczka nie idzie przez wifi do LANu (albo odpal na laptopie jakiś sniffer co biega po sieci z chwilą puszczenia magic pocket.


(Hubertszachownica) #5

Sprawdziłem programem WakeMeOnLan, ale niestety komputer nie zostaje wykryty. Czyli odpada problem z telefonem. Czy może to być problem z broadcastem ? Polecenie ping 192.168.1.255 nie odpowiada.


(bachus) #6

A co ma Ci odpowiadać na 192.168.1.255? Mówię Ci, podłącz coś do LANu i wtedy puść pakiet WOL. Dlink ma dużo bugów w Wifi, pewnie jakaś izolacja między wifi a lanem. Spróbuj po kablu.


(Hubertszachownica) #7

Pomyliłem nazwę routera, jest to NETGEAR, a nie D-link. Działa na innym routerze, ale na tym nie chce. W czym może być problem ?