Wake on Lan nie działa

Witam.

 

Przepraszam, jeżeli piszę w złym dziale.

 

Mam problem z usługą Wake on Lan. Uaktywniłem tą opcję w biosie, ale komputer się nie uruchamia.

 

Mój komputer to Acer V3-771G, a ruter DLink DGN2200.

 

Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuje.

A jak używasz tego WOL, opisz. Jak laptop jest podłączony do sieci, skąd wysyłasz magiczną paczkę, jakim programem próbujesz budzić komputer etc.

Laptop podłączony do routera przez kabel. Do włączania próbuje użyc programu Wake on LAN, na telefonie z androidem. Podaje adres Mac i adres rozgloszeniowy w ustawieniach programu. Na komputerze zainstalowane są dwa systemy: Windows 7 i Ubuntu 14.04.

Spróbuj najpierw z jakiejś innej maszyny podłączonej do LAN, żeby wyeliminować, że to coś z telefonem, ew. paczka nie idzie przez wifi do LANu (albo odpal na laptopie jakiś sniffer co biega po sieci z chwilą puszczenia magic pocket.

Sprawdziłem programem WakeMeOnLan, ale niestety komputer nie zostaje wykryty. Czyli odpada problem z telefonem. Czy może to być problem z broadcastem ? Polecenie ping 192.168.1.255 nie odpowiada.

A co ma Ci odpowiadać na 192.168.1.255? Mówię Ci, podłącz coś do LANu i wtedy puść pakiet WOL. Dlink ma dużo bugów w Wifi, pewnie jakaś izolacja między wifi a lanem. Spróbuj po kablu.

Pomyliłem nazwę routera, jest to NETGEAR, a nie D-link. Działa na innym routerze, ale na tym nie chce. W czym może być problem ?