Walka z wirusami - wolny internet - rpcc.dll

(Nocnica) #1

Witam, ostatnio zauważyłam, że internet mi spowolnił - strony się wolno ładują, lub nie ładują się wcale. Przeskanowałam komputer ArcaMicroScanem i znalazło mi trochę dziadostwa, które usunęłam. Myślałam, że wszystko już będzie ok, ale jednak dużo to nie pomogło. Po skanowaniu Spybotem też wyskoczyły różne syfska i pierwszy raz zdarzyło mi się, że nie mógł sobie z czymś poradzić :? Sprawdziłam też w msconfigu, w uruchamianych czy czasem nie mam zaznaczonych jakichś śmieci, no i okazało się, że owszem. Poszperałam trochę w Necie i znalazłam źródło moich problemów - rpcc.dll oraz instrukcję, jak się tego pozbyć. Jednak w większości postów ludzie radzą, żeby usuwać to w trybie awaryjnym, który okazało się, że u mnie nie działa! :frowning: Dlatego pomyślałam, że może to nie jest jedyny dziad, który siedzi w moim kompie. Niestety jestem w tych sprawach "lajkonikiem" :slight_smile: i nie potrafię sobie poradzić (do tej pory wystarczały skany on-line). Bardzo proszę o pomoc udzieloną w przystępny sposób - innymi słowy proszę wyłuszczyć sprawę jak "babie ze wsi", bo naprawdę niezbyt się znam na komputerowych sprawach... :? Oto mój log z Hijackthis:

...i z SilentRunnersa:

Z góry dziękuje za pomoc!

(Bbieniol) #2

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

(Nocnica) #3

Zrobiłam wszystko według wskazówek. Logi:

oraz...

Czy teraz jest ok? Bo nadal widzę te pliki...

(adam9870) #4

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\dlha\mstask32.com

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

(Nocnica) #5

Łeeee, wtedy źle zrobiłam... :slight_smile: Teraz powinno być wszystko cacy:

Hijack

SilentRunners

(adam9870) #6

Jest ok.

W okienku, które pokazuje się podczas startu systemu zaznacz, aby nie pokazywało tego komunikatu.

Możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

(Nocnica) #7

Wielki dzięki za pomoc :slight_smile: