Wannacry - Wyłącznie smb1 windows server 2012

No a po co ci aktualizacje na to ,windows zainstaluje jakies poprawki na cos to cos popsuje ,lepiej dac bloka w FW na ta usluge a jak dalej sie bedzie siermiezyc ten system windows server to przeinstalowac na jakies cos co sie nadaje na server typu BSD Centos Debian a nawet Ubuntu,a nie ten caly windows.Tego windowsa to nawet na desktopie strach uzywac co dopiero na serwerze.

Co do XP udało się zainstalować poprawkę z tego artykułu


poprawka
https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=55245

Jak już pisałem wcześniej - idąc Twoim tokiem rozumowania mylisz za dużo pojęć. Kolejny raz powtórzę - po co w takim razie taki serwer w sieci, jaki nic nie robi? Czy masz jakieś pojęcie o usługach Windows, do czego używane są usługi, jaki jest impact po ich wyłączeniu (np. dla działaniu domen)? Kolejny raz pytam się w kolejnym wątku - czemu tak często piszesz w tematach o których nie za bardzo masz pojęcia i nie ogarniasz całościowo?

Dane mozna hostowac na kilka roznych sposobow ,nie koniecznie musi byc samba zeby hostowac czy tam wspoldzielic te pliki.A skoro ta usluga samby jest podatna na ataki to i sa problemy z aktualizacjami, mozna przynajmniej tymczasowo z tego zrezygnowac.I o to chodzi w tym temacie bo autor sie pyta jak to wylaczyc.Co do dzialania domen to nie kapuje o co ci chodzi,przeciez nie blokujesz dns.Nie pisz mi ze nie mam pojecia bo sie zajmuje serwerami od ladnych paru lat na BSD i linux.I nigdy nie mialem problemow takich jak maja uzytkownicy windows server.

Domena Windows.

Dobra nie bede pisal jak chlop krowie na rowie jak cos zrobic.Skoro uzywacie windows server no to się meczcie.

Ja tylko nawiązuję do jednej rzeczy - ciężko się porównuje techologie jak nie miało się z nią żadnego kontaktu. Jak ogólnie możesz pisać coś o Windowsie, jak nie wiesz do czego służy w środowisku Windowsa domena (AD)?

Swoją drogą (odbiegając od tematu) - czy znasz jakieś duże środowisko w firmach, że nie są systemy mieszane? Jak to jest że u mnie potrafi być kilkaset Windodów, Linuksów, Uniksów, specjalistów z danej dziedziny i jakoś większość rozumie, że do niektórych zastosowań lepiej korzystać z rozwiązania X a do drugiego z Y? Wyjaśnij mi proszę (możemy zmienić dział forum) - z czego wynika Twoja tak ogromna niechęć do Windowsa, jak nie masz o nim pojęcia? Jakim cudem np. ja mogę mieć całkiem solidne fundamenty z *nix jak i Windows - gdzie potrafię podobnie psioczyć lub zachwalać na każde ze środowisk?

tl;dr co się wydarzyło w Twoim życiu, że masz takie HWDP (cHowaj Windowsa do Piwnicy)? :slight_smile:

Twoje odpowiedzi raczej swiadcza o zerowym pojeciu a ten przydomek Ekspert to wylosowales w jakims konkursie.Nie bede wchodzil w jakies dyskusje z kims kto udaje ze wie a nic nie wie.Domeny w windowsie no tak ogromny problem,wystarczy w pliku hosts po adresie IP przyporzadkowac te domeny w sieci lokalnej i zawsze beda widoczne niezaleznie od tego ktore uslugi sie poblokuje…

Powtórzę trzeci raz - domena Windows (AD).

Ja chętnie wchodzę w polemiki techniczne, szczególnie jak ktoś ma wiedzę - lubię uczyć się nowych rzeczy (geek-fascynat technologii). Odpowiedz proszę na moje pytania, dzięki z góry.

No to co sie mnie pytasz chyba wg ciebie nie mam pojecia.Moze sie zapytaj kogos co ma pojecie.

To, że nie do końca orientujesz się w pewnych tematach - to już ustaliliśmy.

Mi chodzi mi o ten fragment, pytam całkowicie bez złośliwości. Jeżeli nie chcesz odpowiadać rozumiem.

Niechęć do windowsa u mnie sie bierze z polityki microsoft w ostatnich paru latach.Trudno to nawet nazwac nie chcecia,zwyczajnie windows jest moim zdaniem gorszy w serwerowych zastosowaniach.Nie wynika to z tego ze mi komputer z windowsem spadl na glowe i nabil mi guza tylko z tego jak ta firma od kilku lat dziala i jakiej jakosci jest oprogramowanie.

Może nie podobać się polityka MSoftu, czy Kasperskyego, a nawet wypraszać ją sobie i już. To podobne od wypraszania robaka z jabłka. Można sobie wypraszać i już.
Hi. Bezcenne takie poglądy.
W kwestii, na ile oprogramowanie można wykorzystać, w jakim zakresie przydatności - to już inna jazda, czyli cecha inteligencji, której procent jest miarą, na ile człowiek jest zdolny używać nabytej wiedzy, czyli korzystać.

  • na taki opór nie widzę lekarstwa.

O co tobie znowu chodzi czy w wszyscy z ranga ekspert jestescie tacy upierdliwi.Napisalem jak to mozna szybko zrobic,z mojej strony EOT.

Wyłączenie usługi serwer (smb) na komputerze typu server, mija się z celem. Najlepsza porada bachusa, żeby robić codziennie backup, aby jak najmniej stracić w przypadku ataku wannacry.
Czy proponowane przez Ciebie hostingowanie jest lepsze? Podobne ryzyko z serwerami hostingów, które też mogłyby paść ofiarą tego zagrożenia.
Poza tym, zadziwia mnie upór inaczej gramatycznego i w tym była ironia. Sorry, gdy poczułeś się urażony.

Ależ ja też mam ogromną niechcęć do niektórych polityk Microsoftu - jeszcze ciekawiej po Stevie Ballmerze jak przyszedł Satya Nadella. Firma szuka pieniędzy w chmurze, co mocno odbija się zarówno na użytkowniku domwym, jak i korporacyjnym. To samo dotyczy niektórych zmian w oprogramowaniu, ciągnięciu zaszłości architektury jądra, łatania systemów itd.
To samo niestety mogę powiedzieć praktycznie o każdym - od komercyjnych (VMWare, CISCO, Citrix) po środowisko Open Source - łącznie z zakutą pałą Linusem Torvaldsem i hermetyczną społecznością tworzącą wyjątkowo pofragmentowany OS, przy okazji nie mogą dogadać się w podstawowych kwestiach.
Wszystko to jedynie kwestia spojerzania z szerszej perspektywy. Moje rozwiązania działają od lat zarówno na uniksach (AIX), Linuksach (Debian), czy duże środowiska wirtualizacyjne z mieszanymi OSami (WIN/*nix).

Włącz sprawdzanie pisowni w przeglądarce, opanuj emocje i zakończ ataki ad personam, które nic nie wnoszą :cop: Ewangelizacja Linuxowa w wątku na temat Windowsa nie zdaje egzaminu przy braku wiedzy w temacie.

@bachus don’t feed troll :stuck_out_tongue:
@Bogdan_G w aptece coś by się znalazło (na uspokojenie) :wink:

3 polubienia