Warczący komputer(problem nie odpowiada żadnemu z tematów)

(Qwer27) #1

Mój komputer warczy cały czas od włączenia do końca pracy prawdopodobnie to zasilacz

Tylko sam nie wiem jaki mam zasilacz jak to posprawdzać.

(Cosik Ktosik) #2

Odkręć lewą ściankę obudowy (patrząc od przodu). Zasilacz będzie na górze, ma on z boku naklejkę, z której wszystkiego się dowiesz. Spróbuj zlokalizować co warczy.

(Lukaszk 89) #3

Zdejmij boczną ścianę obudowy i dokładniej zlokalizuj dźwięki(skąd dochodzą).Może to być wentylator na procu/grafie bądź w zasilaczu a w najgorszym wypadku możliwe że to dysk kończy żywot.Jeśli nie możesz zlokalizować dźwięku zatrzymuj po kolei kolejne wiatraki i sprawdź czy przy którymś efekt znika.

(Qwer27) #4

Speed fanem ale jak bo nie bardzo kumam ten program

(Cosik Ktosik) #5

Nie musisz zatrzymywać wentylatorków speedfanem. Wystarczy, że lekko przyhamujesz je palcem. Lekko przyciśnij na środku, wentylator zwolni. Nie przyhamowuj go maksymalnie i nie trzymaj zbyt dugo, aby nic nie spalić. Jest to lepsze rozwiązanie niż speedfan, gdyż tamten może całkowicie zatrzymać wentylator.

(ybu) #6

Kiedy ostatnio zaglądałeś do komputera.Może wystarczy przeczyścić wiatraki wentylatora i ewentualnie założyć

pochłaniacz drgań wentylatora oraz zasilacza?

(Qwer27) #7

Czyszczony był przed wakacjami zauważyłem że przy włączaniu jak było ciepło 45 stopni przy rozruchu teraz 35 stopni.

Zasilacz Codegen 300w atx2.03 (p4) model 200x nie wiem co by jeszcze o nim dopisać?????

Jak na moje ucho to z wiatraka zasilacza dochodzi to warczenie ;]

(Lukaszk 89) #8

Zasiłka jak najszybciej do wymiany.Np. na modecoma mc lub forthrona 350/400W.

(Qwer27) #9

A jak nie wymienie to sie spali? co sie stanie?

Co spowodowało taki stan ? A no i jeszcze tak jakby ten wiatrak główny teżwarczał.

(Tompyk) #10

Owszem może doprowadzić do spalenia a przyczyna jest tego prosta - starzenie się elementów i godziny przepracowane. - to jest normalny efekt. Co do wypowiedzi Loookash89 - to modecom ale tylko w wersji MC a nie FEEL, drugiego typu nie znam.

(Cosik Ktosik) #11

Kurz, brudy w wirniku itd oraz zużycie mechaniczne (powstające luzy, zatarte łożyska) i wysłużenie czynnika smarującego, powoduje warczenie wentylatorów. Są w zasadzie dwa wyjścia. Pierwsze, to wymienić smarowidła (olejki itp). Moim zdaniem jest efekt krótkotrwały (zazwyczaj). Drugi, to niestety wymiana wszystkich uszkodzonych wentylatorów.