Warczący komputer(problem nie odpowiada żadnemu z tematów)

Mój komputer warczy cały czas od włączenia do końca pracy prawdopodobnie to zasilacz

Tylko sam nie wiem jaki mam zasilacz jak to posprawdzać.

Odkręć lewą ściankę obudowy (patrząc od przodu). Zasilacz będzie na górze, ma on z boku naklejkę, z której wszystkiego się dowiesz. Spróbuj zlokalizować co warczy.

Zdejmij boczną ścianę obudowy i dokładniej zlokalizuj dźwięki(skąd dochodzą).Może to być wentylator na procu/grafie bądź w zasilaczu a w najgorszym wypadku możliwe że to dysk kończy żywot.Jeśli nie możesz zlokalizować dźwięku zatrzymuj po kolei kolejne wiatraki i sprawdź czy przy którymś efekt znika.

Speed fanem ale jak bo nie bardzo kumam ten program

Nie musisz zatrzymywać wentylatorków speedfanem. Wystarczy, że lekko przyhamujesz je palcem. Lekko przyciśnij na środku, wentylator zwolni. Nie przyhamowuj go maksymalnie i nie trzymaj zbyt dugo, aby nic nie spalić. Jest to lepsze rozwiązanie niż speedfan, gdyż tamten może całkowicie zatrzymać wentylator.

Kiedy ostatnio zaglądałeś do komputera.Może wystarczy przeczyścić wiatraki wentylatora i ewentualnie założyć

pochłaniacz drgań wentylatora oraz zasilacza?

Czyszczony był przed wakacjami zauważyłem że przy włączaniu jak było ciepło 45 stopni przy rozruchu teraz 35 stopni.

Zasilacz Codegen 300w atx2.03 (p4) model 200x nie wiem co by jeszcze o nim dopisać???

Jak na moje ucho to z wiatraka zasilacza dochodzi to warczenie ;]

Zasiłka jak najszybciej do wymiany.Np. na modecoma mc lub forthrona 350/400W.

A jak nie wymienie to sie spali? co sie stanie?

Co spowodowało taki stan ? A no i jeszcze tak jakby ten wiatrak główny teżwarczał.

Owszem może doprowadzić do spalenia a przyczyna jest tego prosta - starzenie się elementów i godziny przepracowane. - to jest normalny efekt. Co do wypowiedzi Loookash89 - to modecom ale tylko w wersji MC a nie FEEL, drugiego typu nie znam.

Kurz, brudy w wirniku itd oraz zużycie mechaniczne (powstające luzy, zatarte łożyska) i wysłużenie czynnika smarującego, powoduje warczenie wentylatorów. Są w zasadzie dwa wyjścia. Pierwsze, to wymienić smarowidła (olejki itp). Moim zdaniem jest efekt krótkotrwały (zazwyczaj). Drugi, to niestety wymiana wszystkich uszkodzonych wentylatorów.