Warczenie w głośnikach logitech Z2300

(Darom82) #1

Na moim laptopie Lenovo G550 mam windows 7 i ostatnio zauważyłem takie jakby warczenie w głośnikach przy dotykaniu zielonej wtyczki podłączonej do laptopa.

Mam głośniki logitech Z2300 i kabelek prowadzący od pilota do laptopa gdy się go dotchnie lub poruszy to wtedy w głośnikach słychać takie jakby warczenie głośne.

To warczenie w głośnikach słychać tylko wtedy, gdy poruszam wtyczką przy laptopie lub tym kabelkiem blisko tej wtyczki, a gdy nie ruszam wtyczką lub kablem to jest cisza w głośnikach. Nie wiem co jest nie tak z tym. Czy jest to wina karty dźwiękowej, czy może wejścia na słuchawki do którego podłańczam moje głośniki ? Czy może jest to też wina kabla ? Możecie mi coś poradzić w tej sprawie by się mi tak nie działo ? :frowning:

(Tomj) #2

prawdopodobnie to wina przewodu- (masy) sygnałowej -zimny lut ,albo przerwa na przewodzie ,sprawdż na innych głośnikach ,może to być też zimny lut na gnieżdzie w laptopie.

(Darom82) #3

A jeśli jeśli jest to uszkodzone gniazdo w laptopie i dlatego przy lekkim dotknięciu wtyczki przewodu od głośników one czeszczą przez chwile to co wtedy ? Gwarancje mi to obejmie ? bo dopiero co mi laptopa przywieźli ze serwisu bo przy dyskach coś mi tam zmieniali. I mam jeszcze wrażenie, że teraz jak dam na full moje głośniki Logitech Z2300 to jakby ciszej grały. Przed oddaniem do serwisu jak kupiłem laptopa to tak się nie działo mi, a teraz tak mam :frowning: Czy może jest to wina tego kabla od głośników, którym podłanczam głośniki do laptopa w miejsce słuchawek.

Bo jeśli to wina tej wtyczki od kabelka od głośników to co wtedy ? Widze, że tak wtyczka nie jest rozbieralna, ma tylko ten bolec taki, który wkładam do gniazda w laptopie w miejsce słuchawek. Możecie mi jakoś w tym pomóc ?

(Tomj) #4

sprawdzałeś na innych głośnikach? wtyczkę można kupić i wymienić samemu ( kilka złotych +chwilka lutowania ) lub serwis jeśli gwarancja jest ,co do laptopa jeśli masz na gwarancji ,muszą to uwzględnić ,jeśli nie powstało z Twojej winy!! jeśli z Twojej opłata powinna być niewielka -pozdrawiam :slight_smile: