Wariująca myszka (przycina się co 20s na 4s, zmienia się kursor oraz czasami zanika)


(Matrix3756PL) #1

Witam ostatnimi czasy mam dziwny problem otóż moja myszka trochę jakby zgłupiała poprostu głupieje przycina się znika na 2s albo zmienia kursor ze strzałki na kursor pisania jest to dziwne i raczej nie jest spowodowanie myszką 

Myszka to Logitech bezprzewodowa niestety nie pamiętam jaki model wklejam logi coś w nich da się znaleźć

 

Myszka jak narazie chodzi dobrze ale wolę się spytać bo może się jej coś odwidzi i zatnie się na amen ;( 


(Vidivarius) #2

Miałem podobne objawy, zamrażał się kursor co jakiś czas na 1-2 s. Przyczyną okazał się wadliwy HDD. Nie znaczy to że w twoim przypadku musi być to samo.

W każdym razie sprawdź swój dysk - SMART i jak będziesz mógł to zapodaj na noc jakiś dogłębny skan na obecność BAD sektorów.


(Matrix3756PL) #3

Hmmm sprawdziłem dysk programem Crystal Disk Info i wyszło nie najgorzej bo status dobry a temperatura to 34C chciałem także sprawdzić dysk programem CheckDisk ale wyskakuje tylko to : http://wklej.org/id/1348762/  na dysku C a na dysku D to samo tyle że z literką D 


(Atis) #4

Na forum jest przypięty temat o tym jakie logi są wymagane w tym dziale.

Do sprawdzenia dysku nie potrzeba żadnych programów.

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wpisz i zatwierdź enterem:

chkdsk c: /f

chkdsk d: /f


(Matrix3756PL) #5

Sprawdziłem oba dyski i wyszło wszystko w porządku tylko dysk C musiałem sprawdzać przy ponownym uruchomieniu komputera myszka jak narazie chodzi znakomicie :slight_smile: hmmm mógłby to być jednorazowy przypadek ?


(Szatan 89) #6

Przycinki i spowolnienia kursora moga być spowodowane naderwaniem/peknieciem żyły w kablu od myszki ( jeśli masz myszkę z kablem ) a zmiany kursora mogą być spowodowane przez zwarcie tej że pęknientej żyły ( tak było w moim przypadku ). Wiec jak masz możliwość to podłącz inna myszkę ewentualnie moze być uszkodzone gniazdo w komputerze to podłącz mysz w inne wejscie ( w przypadku USB ), a jesli masz mysz na wejscie PS2 to potrzebna przejściówka na USB.

 

U mnie wystarczyło kupno nowej myszy.