Warning! CPU Has been changed or overlock fail

(Bgrzecho) #1

Podczas uruchamiania kompa wyskakuje komunikat: Warning! CPU Has been changed or overlock fail. Please re-enter CPU seting in the CMOS setup and remember to save before quit.

:frowning:

Nie wiem co mam zrobić żeby się pozbyć tego problemu – proszę o pomoc.

Sprzęt:

AMD Sempron 2600+, EPOX 8RDA3I, NVIDIA GeForce FX 5200, 512 MB DDR400

(Sasquatch) #2

Tak jak jest napisane. Wejdź do biosu i zobacz czy nie zmienione jest coś w sekcji dotyczącej procesora i ustaw tak jak było przed zmianami (o ile było coś zmieniane - np. mnożnik czy inne). Ostatecznie zmień całe ustawienia biosu na domyślne, zapisz i wyjdź. Sprawdź czy komunikat się pojawi ponownie.

(Gugu007) #3

Sprawdź, czy nie pada Ci bateria na mobo. :mrgreen:

(Bandita1991) #4

też to mam jak bateryjke wyme, poprostu ustawienia wracają do defaultowych, wtedy musze przestawić mnożnik tak jak miałem u Ciebie prawodpodobnie jest to samo... a jak nie mnożnik to musisz ustawić jakieś inne opcje :wink:

(Błażej) #5

Chyba grzecho99 bawił się w Biosie i dlatego wyskoczył ten błąd. Po wyjęciu bateri bios wraca do ustawień początkowych, więc co ty chcesz tu zmieniać?

Na płycie głównej szukasz baterii. WYjmujesz ją na powiedzmy 1-2h. Po włożeniu jej spowrotem włączasz wtyczke i odpalasz kompa. Powinien wyskoczyć ci komunikat o przywruceniu ustawień biosu.

(Bgrzecho) #6

Już próbowałem wyjmować baterie, ładować domyślne ustawienia BIOSU- nie pomaga,

W BIOSIE też się nie bawiłem po prostu samo się zaczęło :frowning:

Ale jest tak: jeżeli dam uruchom komputer ponownie załącza się wszystko dobrze, ale jeżeli komp. jest wyłączony już ok. 30 min to się znowu pojawia ten komunikat. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Też już myślałem że może bateria pada ale pytałem znajomego informatyka i mówił że to mało prawdopodobne. Jedyne co mogę jeszcze zrobić to sprawdzić wariant z nową bateria., jeżeli nie to będę musiał oddać kompa na serwis :cry: :cry: :cry: :cry:

Dzięki za pomoc

(Błażej) #7

Zobacz w instrukcji/w necie jaki ma mnożnik i Mhz na szynie. Wtedy wchodzisz do biosu. Ustawiasz tak jak powinno być. Dajesz Save and exit.

(dean999) #8

A niebawiłeś sie w mały overlocking kompa?? Bo może zrobiłeś to nie przez bios a jakimś programem??

(Bgrzecho) #9

To była wina słabej baterii od płyty głównej. Kupiłem nowa, wymieniłem, załadowałem domyślne ustawienia biosu i DZIAŁA! !!

Raz jeszcze dziękuje Wam za pomoc.