Warning info biosu

Hej.Od jakiegoś czasu i zawsze rano pokazuje mi się taka informacja z biosu jak włączam kompa “WARNING:YOUR COMPUTER CPU FAN FAIL OR SPEED TOO LOW.YOU CAN ALSO DISABLE THIS WARNING MESSAGE IN SETUP”.Domyślam się jedynie że chodzi tu o prędkość wiatraka,że zwolnił czy jakoś tak.Komp pracuje normalnie i nic innego się nie dzieje.Proszę o rade w tej sprawie.Dzięki

Chyba zastosuje się do rady “Hevet” i wyłącze go w biosie.To że procesor po nocy może być dość mocno wychłodzony to może być prawdą.Komp stoi przy samej scianie w kącie.

Zresetuj BIOS za pomocą zworki i sprawdź czy to samo.

Słabo się znam na biosie i nie wiem jak to się robi.Możesz udzielić szczegółowej instrukcji?

W takim razie jeśli na tym się nie znasz to wejdź do BIOSu, następnie do ostatniej zakładki (Exit) i wybierz Exit & discard changes itp.

Ok tak zrobię ale jak będzie to okaże się dopiero jutro lub na dniach,bo jak napisałem ten warning mam zawsze rano.Dzięki

Bios informuje,że wiatrak kręci się poniżej pewnej ilości obrotów na minutę.Dzieje się tak dlatego,że po dłuższym nieużywaniu komputera procesor jest zimny i zazwyczaj wentylator w ogóle się nie kręci stąd to ostrzeżenie.Można to wyłączyć ustawiając CPU Fan Warning na Disabled.