Warszawa - bilet 1 dniowy

Czesc, 5.07 jestem zmuszony udać się do Stolicy… z racji tego że muszę podróżować po mieście komunikacją miejską, to postanowiłem że kupie sobie bilet dzienny, i teraz moje pytania odnośnie tego biletu:

  • gdzie można najbliżej go kupić? (przylatuję na Okęcie-> Wawy nie znam praktycznie w ogóle)

  • Jak to jest z tym biletem, bo ma on pasek magnetyczny (kartonik) czyli działa to tak: kasuję przy wejściu do 1 pojazdu a potem już nic? Bo przy wejściu do metra chyba każdorazowo trzeba wsunąć ten bilecik do kasownika(bramki), i teraz kolejne pytanie: muszę pojeździć metrem po mieście przynajmniej 10 razy, to za każdym razem mam ten bilet wsuwać do tego kasownika w bramce? nie będzie jakiś zgrzytów?

Za odpowiedź na pytania z góry dziękuję, wolę się zapytać tutaj niż potem panikować.

Kupujesz w każdym praktycznie kiosku/sklepie. Zawsze są oznaczone

Bilet musisz wsuwać za każdym razem jeśli chcesz przejść przez barierki chyba że masz zdrowe stawy to też można przeskoczyć

Bilet dobowy kupujesz gdzie chcesz (np. w kiosku na Okęciu).

A z tym biletem. Za 1 razem kasujesz go paskiem do dołu, a potem w autobusie/tramwaju nie musisz, a w metrze za każdym razem, aby wejść.

Masz za każdym razem kasować w metrze. Nie będzie zgrzytów (no chyba że pognieciesz bilet :wink: ).

Dzięki za odpowiedzi. To kupie sobie bilet w kiosku na Okęciu, potem skasuje w autobusie, dojadę do centrum, odwiedzę Złote Tarasy i będę się przemieszczał już metrem,

Szczerze powiem że miałem jechać pociągiem ale brat mnie namówił na samolot i rzeczywiście taniej:-)

I jeszcze zapytam co w Warszawie warto odwiedzić?

Stare Miasto, Łazienki, Pałac Kultury, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski :slight_smile:

Muzeum techniki i Muzeum Wojska Polskiego

Dzięki za info, a coś innego niż muzea?? muzea to nie wszystko:-)

Po za muzeami nie ma nic więcej, ewentualnie możesz Dworzec Centralny zwiedzać w betonowej stolicy.

Dzięki za odpowiedzi, dworca nie chcę zwiedzać… Pojeżdżę trochę po galeriach…

Jest w Starym Mieście, tylko nie wiem na jakiej ulicy, taki mały niebieski domek nad ulicą. Nawet pojawia się w pewnym momencie w filmie “Pianista”. Bardzo uroczy :slight_smile:

Pozdrawiam