Warto kupić Viste na mój PC?

Mój komputer to Athlon 1.8 , Radeon 9600 i 768 ramu, póki co nie stać mnie na nowy komputer, ale zastanawiam się nad kupnem Windows Vista Home Prermium OEM. Czy będzie mi się to opłacać? Czy spełnia wymagania? Czy interfejs aero glass będzie dostępny? Czekam na odpowiedzi.

daj sobie spokój na tym kompie z vistą

A jaki system jest na obecnym komputerze,z działaniem Visty może byc cieńko

teraz mam xp professional, w takim razie co mógłbym wymienić?

cZY

a czy w ogóle warto ? :smiley:

zamiast kupować viste lepiej zainwestuj w sprzęt

Napewo dokupic z 512 ramu! a jezeli jestes graczem to i nawet wiecej!

Zastanawiam się czy nie lepiej odkładać pieniądze na nowy sprzęt niż wciąż coś do niego dokupować. 1 gb ramu jest zalecane czy to jest minimum ?

Mysle ze lepiej skladac kase na nowy sprzet! I dopiero potem za jakis rok pomyslec o Viscie!

Z tym, że raczej w rok to nie uzbieram. Ale naprawdę nie wierze, że do ikonek i paru innych rzeczy potrzeba mi 1 gb ramu. Procesor mam 2000+ czyli prawie jak 2 gb. Karta nie jest zła ma pixel shaders 2.0 i 256 pamieci.

to zacznij wierzyć :slight_smile:

1 gb to na sam system drugi GB na programy :stuck_out_tongue:

czyli 2 giga to minimum na viste .

co do grafy to do aero wystarczy

Chłopie, a odpowiedz sobie na pytanie - co możesz zrobić na Viście czego nie zrobisz na XP. Odpowiedź jest prosta - nie ma takiej rzeczy. Więc po co kupować Vistę. No chyba, że twój XP to wersja pirate edition - tak z tego wynika, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje bezwartościowej rzeczy, chyba że poprzednią ma kradzioną.

Podoba mi się Vista i już

To zobacz to:

http://www.aeroos.webd.pl/forum/topics3 … -vt487.htm

wiem ze było i na tym forum ale tu jest odświeżone How-To :slight_smile:

Miałem już viste transformation pack, mi nie chodzi o zmiane kolorków okna i zniszczenie systemu tylko o windows vista home premium

Opis który Ci dałem nie ma na celu pokazać użytkownikowi jak zmienić kolorki okna, zainstalować VTP i zniszczyć system.

Ale jeśli wolisz kupić Vistę i męczyć się z nią na Twoim komputerze to nie moja sprawa.

Pozdro

W komentarzach do wymagań visty wiele osób ma gorszy ode mnie komputer albo podobny i mówią, że chodzi cacy. Ja raczej viste i tak kupię, bo jestem zbyt uparty.

może przykład z zycie wzięty ?

mam laptopa hp nx7300

jego config

core2duo 1,66 1 GB ram intel gma 950

vista home basic

komputer jest mocniejszy od twojego (no może z wyjątkiem grafiki w grach)

vista basic nie ma aero więc teoretycznie ma mniejsze wymagania od home premium

i co z tego wynika ? ano …

odpalenie jakiegoś programu trwa chwile usuwając jaki kolwiek plik do kosza muszę czekać kilka sekund zanim wyskoczy mi monit czy napewna chcę usunąć .

odinstalowanie programu jak i instalacja jest czasochłonna

jakiekolwiek działanie na tym systemie wymaga czekania … aż się vista zastanowi .

xp zasówa jak trzeba na tej confoguracji .

jezeli dalej chcesz vistę to sobie kup tylko pamiętam że my ci ją odradzalismy ;]

podejżewam (mam taka nadzieję ) że vista będzie warta uwagi po sp1

Będę pamietał. Mój tata ma nowego notebooka w którym ma viste home basic i bardzo mi się podoba. Laptop dobry, duzo lepszy od mojego kompa tez z wyjatkiem karty, ale vista chodzi tak jak powinna (przynajmniej moim zdaniem). Ramu 1 giga.

a jeszcze jedno na lapku z vista na dzień dobry pożera mi ok 650 MB ram

zaraz ktoś sie czepi że mam zintegrowaną grafe i słusznie

ale na amd 3000+ 1 GB ram i grafice gf 5200 128 mb vista pożera 500 MB ram

dla porównania XP na starcie pożera ok 250 MB w lapku ok 300

dla zwykłego usera vista tak naprawdę poza wyglądem nie proponuje na chwile obecna nic czego by nie miało xp poza wyglądem .

a właściwie nawet nie o wygląd chodzi wszystkim tylko o aero … bo żadem problem do XP dać styla wyglądającego jak vista … jedynie aero nie będzie

A twój tata gra na tym laptopie ?,Vistę lepiej kupic,jeśli będzie więcej programów tylko pod DirectX 10,1 GB to wystarczy do zwykłej pracy,przy Viście do gier nawet 2 GB,sens zakupu Visty do starego komputera żaden,jeśli będą programy tylko na Vistę i tak stary będzie trzeba cały wymienic,bo już nic na nim pewnie nie będzie działac,nawet nowe wersje tetrisa wymagające pewnie karty z Shader Model 3.0 :slight_smile: