Warto kupić Viste na mój PC?

Głupoty gadacie aż się włącze w dyskusje! Jeśli uważacie, że vista poza wyglądem niczego więcej nie oferuje w stosunku co do xp to widać jak co niektórzy się znają. Przedewszystkim jeśli chodzi o xp i program zmieniający wygląd na viste jest mijające się z celem! tak robią dzieci, dla których wygląd jest najważniejszy. no ale cóż 90% z was to dzieci:) po takiej operacji xp nadaje się tylko do śmieci, bo jest bardzij dziurawy niż poprzednio (pewnie teraz myślicie jak to możliwe że xpeka można bardziej podziurawić? jednak mozna!) Vista przedewszystkim jest bardzo stabilna, szybka, oraz bezpieczna! Po kilku miesiącach użytkowania systemu, nie musiałem go przeinstalować, a pracuje na kompie po kilka godzin dziennie. na XP już dawno musiałbym przeinstalować. zresztą xp jest bardzo mało stabilny, jak nie chuchniesz to się rozsypie :smiley: Poza tym proszę nie wierzyć osobą którzy mówią że vista potrzebuje bóg wie ile pamięci i jaki to komp. 1GB ramu spokojnie wystarczy, no chyba że chcesz pograć to musisz dołożyć pamięci albo grać na drugiej partycji gdzie jest zainstalowany XP. (to chyba jedeny plus XP) do gier się nadaje lepiej niż vista. no ale ja nie gram na kompie, bo to dla mnie bez sensu, tylko na konsoli, jak już. failap bierz viste i nie słuchaj tu co niektórych, którzy nigdy visty na oczy nie widzieli, tylko z obrazków w necie i gadają głupoty. Vista będzie ci śmigać że hej, pozdro! !!

Ale do Visty ma za słaby komp,a jeśli chce system tylko do Internetu,równie dobrze może zainstalowac Linuxa,chyba,że tak bardzo chce wydac te 330-350 zł to już jego sprawa,ale przy tej ilości pamięci tylko internet

Johny nie przesadzaj, nie tylko będzie mógł korzystać z internetu. Korzystać będzie mógł prawie ze wszystkich programów, które działaja pod vistę. Praca z edytorami tesktu, z arkuszami różnego rodzaju. Spokojnie będzie mógł kompresować pliki, kopiować płyty i inne rzeczy w tym samym momencie. Mój znajomy ma 512mb ramu i korzysta z visty bez problemu. Wiadomo, że granie, czy obróbka skomplikowanej grafiki jest nie realna na takim sprzęcie, ale wiekszość spraw które na codzień się robi jego sprzęt da radę. W 100% sie opłaca wydać te 350zł na vistę!

Komputera używam do wielu różnych spraw, ale też dużo na nim gram. Czyli vista Twoim zdaniem będzie śmigać, ale sobie nie pogram w nic ?

nie, na viscie sobie nie pograsz, mam teżkompa stacjonarnego intel duo 2,4ghz, 2gb ramu, 512mb karta graficzna. niektóre gry typu ghotic3, doom, gotowe na wszystko, tną troche. tak więc polecam xp do grania na drugiej partycji.

moje ulubione gry :smiley:

No to nie wiem co robić, opłaca mi się kupować? Nie wiem jak obejde się bez cod, dooma, gothica, splinter cella

Jeśli chcesz grać na tym sprzęcie i Viście to naprawde zapomnij…

pocieszyć to wy umiecie :frowning:

Ja mam Viste 64 ze względu na wielowątkowość potrzebną w mojej pracy. Do gier się za bardzo nie nadaje, choć gry dosowe chodzą pod Vistą lepiej jak pod XP. Gry typu Xtreme rally czy NFS Underground mają problemy. Dużo programów nie działa i jest blokowana przez viste. W Viście 64 pójdzie to na co pozwoli microsoft. Nie ma tu mowy o nie podpisanych sterownikach napisanych przez kolegę. powoduje to że jest to bardzo bezpieczny system nadający się dla osób surfujacych po necie. Bardzo dobrze zachowuje się jeżeli chodzi o czas restartów. U mnie miesiącami chodzi bez restartu. Właściwie restartuje ją tylko jak potrzebuje tego instalowany program. Po przełączeniu w stan oczekiwania można odłączyć zasilanie. Ze wstrzymania uruchamia sie około 5s. Po restarcie uruchamia się długo. na moim sprzęcie AMD X23800+, Geil 1GB FSB 800, X1600Pro często się mieli. Działa tak jak XP na procku 1400MHz i 512 ram.

Powiem krótko, na twoim kompie system Vista będzie działał. Jednak odradzam przechodzenia obecnie na Vistę, jeszcze za wcześnie. System Vista jest “dziurawy” jak serek szwajcarski. System XP, to obecnie najlepszy i najstabilniejszy system.

Po czym tak stwierdzasz, że vista jest dziurawa? Najpierw popracuj na niej troche, a nie się wymądrzasz. Argumentów ci brak? To właśnie xp jest dziurawy i rozlatuje się po jakiej kolwiek operacji nawet po bóg wie ilu service pack’ach. Zauważ że vista jeszcze nie ma 1 service pack’a a działa o wiele stabilniej od xp i szybciej.

A jeśli chcesz pograć w cokolwiek to lepiej nie instalować visty bo się średnio nadaje do tego.

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 9:54

nikt tu nie ma zamiarów cię pocieszać, mówimy tylko jak jest! jeśli ci zależy na grach itp. to vista u ciebie nie pociągnie i bedziesz ją mmiał tylko do internetu i niektórych programów.

Osobiście używam Visty Home Basic na lapie z 1.5GHz Celeronem M, 768MB ramu i integrą GMA900 i o dziwo chodzi wydajniej niż XP Prof (nie mam oczywiście na myśli gier).

Po niewielkim skonfigurowaniu (parę usług wyrzuconych), zajmuje około 420MB ramu - czyli znośnie…

I niestety jak dla Mnie to Vista jest warta uwagi - choćby za stabilność.

Jedyne co denerwuje, to dość długie kopiowanie plików…

na początku miałem w planach kupić sobie viste na urodziny [listopad], ale z tego co wiem to nie ma jakiś problemów z programami pod viste

Zależy z którymi…

Kolego “hassler”, proszę mi pokazać przyciski “Przenieś do”, “Kopiuj do” i umieść je na pasek narzędziowy. Dodaj na ten pasek jeszcze przycisk “Usuń”. Tak mam skonfigurowany w XP pasek narzędziowy i jestem bardzo do niego przyzwyczajony. Zainstalowałem jedną z najnowszych gier “Jade Empire”. Graficznie prezentuje się o wiele lepiej niż na XP, ale się nie da grać, bo nie zapisuje save. (Vista Ultimate, właśnie ta wersja do gier). Można by wymieniać wiele problemów z Vistą. Ja zaczekam do 2008 r. Przynajmniej wszystkie programy będą zaktualizowane pod Vistę.

kolego adrianku, kto ci każe viste instalować? jeśli chcesz sobie pogrywać w jakieś gierki na kompie to zostaw sobie xp. przecież od początku mówie żevista pod gry się nie nadaje (czytaj ze zrozumieniem, uczyli w podstawówce:)) a jeśli chodzi o sieć, net, programy kompresujące, zarządzanie to vista nie ma sobie równych, jest jak dla mnie oczywiście o wiele bardziesz szybsza i stabilniejsza od przestarzałego już xp. ale jak wcześniej wspomniałem, nie każdy może sobie pozwolić na ten system (konfiguracja sprzętowa).

Mam sprzęt jaki widzicie niżej . Mam oryginalną viste ultimate .

Od daty premiery w polsce ją używam .

GRY >> Płynnie mi działają takie potwory jak Colin Mcrea Dirt , NFS Carbon , Test Drive Unlimited i inne .

Programy >> Żadnych problemów , jakich używałem na xp , używam teraz na viście . MIałem tylko z jednym problem , ale wystarczyło patcha jakiegoś dograć i jest ok .

Ogólnie Vista MI Działa Wyśmienicie . Napewno Już NIgdy nie przesiąde się na XP !!

Ja mam podobnie. Viste używam już od jakiegoś czasu, jeszcze jak wchodziły publicznie beta1, beta2, rc1, rc2 i finalna wersja. Początki wersji testowych nie wzbudzały u mnie jakiegoś zaufania, ale trzeba brać poprawkę, że to tylko testy. Finalna wersja spisuje się wyśmienicie. Mam system od stycznia i tylko dwa razy instalowałem. Zadnych zwiechów, krytycznych problemów (jak w przypadku xp), wszystko działa wyśmienicie i szybko. W gry na kompie nie gram, bo do tego mam konsole, ale testowałem nfs carbon i gotowe na wszytsko. Tylko z tym drugim troszeczke spowalniało. Moim zdaniem na viste nie trzeba mieć nie wiem to jakiego kompa, wystarczy przeciętny i możemy się cieszyć bardzo udanym systemem. A ci co mówią, że vista to tylko bajery i świecidełka, to niech się cofną kilka lat wstecz i przypomną sobie jakie były opinie na temat xp (pewnie większość z was tego nie pamięta bo nie mieliście jeszcze kompów). opinie były identyczne: “poco mi xp system win 98 jest szybszy, i wszystko pod niego chodzi, a z xp są straszne problemy np. z gramy i niektórymi programami. a jakie wymagania, to już przesada”. tak bo na tamte czasy 256mb to było niedopomyślenia, żeby system tyle zrzerał. Teraz na viste potrzeba już minimum512-1gb ramu i wszystcy narzekają. Poczekajcie jak w 2012 roku wyjdzie windows vienna to będą jeszcze większe wymagania i wszyscy będą chwalić viste, że to wystarczający system. Niestety jesteśmy takim narodem, że boimy się zmian i zmian przezwyczajeń. moim zdaniem to stareotyp który musimy jak najszybciej zmienić, bo zawsze będziemy 100 lat za murzynami. pozdrawiam i apeluje do przemyśleń:)

Kolego “hassler”, radziłbym poprawić ortografię i dopiero iść ku nowemu. (przestażałego, zrzerał)

to wszystkie twoje argumenty adrianku? szczerze? współczuje :mrgreen: