Warto zmieniać procesor?

Witam!

Mój sprzęt:

AMD Sempron 2800+

2gb ram

Geforce 7300GT 256mb DDR3

Zastanawiam się nad zakupem tego procesora:

http://www.allegro.pl/item791144478_amd … 3m_fv.html

Czy warto go kupować?

Jeżeli uda się z niego zrobić AthlonXP 3000+ zauważę jakąś różnice w wydajności?

ze swojego mozesz zrobic 3500+ 8)

po OC, rzecz jasna - czyli to samo co proponuja w aukcji…

Jeżeli tak to wygląda to byłbym Ci wdzięczny jakbyś mi w tym pomógł : )!

Kompletnie nie opłacalny zakup.

Zależy jakie zastosowania. Dla Athlona 3000+ przy kompresji zip czy kodowaniu divx-ów różnica wydajności będzie najwyżej 10%, w niektórych zastosowaniach może 15%. Jeśli nie będzie przetaktowany, to wydajność się zmniejszy. Szkoda tego ruszać.

A sprzęt nie jest taki tragiczny, o ile nie chce się grać w niektóre najnowsze gry. Do innych zastosować starczy aż nadto.

Nie opłaca się!

dzięki wszystkim

a teraz byłbym jeszcze bardziej wdziędzny jakby mi ktoś pomógł w przetaktowaniu mojego semproniaka :smiley:

do OC musisz miec:

  1. dobre chlodzenie, nie tylko proca ale i calej reszty - mostki, sekcja zasilania, ram itp.

  2. zasilanie pewne i stabilne, bo wszelkie bledy, bsod’y itp. moga byc spowodowane nie tyle ‘przekreceniem’, co niestabilnym zasilaniem,

  3. umiejetnosc wpisania odpowiedniego zapytania w google 8) powaznie - jest bez liku tematow o podkrecaniu, wystarczy wpisac model plyty i proca…

  4. cierpliwosc i systematycznosc - krecimy po kolei, czyli jeden element np. proca z reszta na ustawieniach default’owych, nie trzymamy niczego na auto (sa plyty, ktore dosc dobrze same zarzadzaja napieciami, ale to juz gorna polka i raczej nowsze socket’y)

  5. pierwsze co, to blokujemy szyny - pci-e na 100mhz, pci na 33 i agp na 66mhz - tu przyda sie znajomosc wlasnej plyty (niektore maja zablokowane na stale fsb:pci, wiec podnoszac fsb wzrasta tez czestotliwosc taktowania w/w szyn, co zdrowe nie jest dla elementow pracujacych na nich - dyski, karty rozszerzen itp.)

  6. nalezy tez zaopatrzyc sie w programy monitorujace temperatury, napiecia i oczywiscie miec je wlaczone na czas testow - do OC gpu polecam rivatuner, w ktorym mozna wlaczyc ‘serwer’ i nagrywac logi - nalezy sie upewnic, ze wskazania sa prawidlowe, czyli porownac z tymi w biosie i na mierniku

  7. OC tylko w biosie lub programem dedykowanym od producenta, ktory to robi z poziomu windowsa - wszelkie programy, typu softfsb raczej sie zdadza egzaminu

  8. na czas testow nalezy wylaczyc zbedne uslugi i programy, szczegolnie antywirusa, zapore itp. czyli te, ktore beda dodatkowo mielily danymi

tyle tytulem wstepu… :smiley:

  1. Wszystko standard,

  2. Zasilacz Huntkey 600W z nim nie będzie problemów

  3. No właśnie mi coś nie wychodzi byłbym wdzięczny jakbyś pomógł płyta: MSI KT3V MS-6712 Procek: AMD Sempron 2800+ 2.0 ghz

  4. Do tego dojdziemy jak znajdziemy 3 ta ?

  5. Grafikę, również zamierzam podkręcić.

  6. Mam taki program: Fuzzy Logic 4 ale wydaje mnie się, że w BIOS będzie rozsądniej

8 ok!

Co dalej :D?

Kup Athlona 2500+ i puść jako 3200+

I myślisz, że to opłacalny zakup? Mnie i innym wydaje się, że nie bardzo.

amd nie nalezy do goracych prockow, ale po OC moze sie gotowac przy niedostatecznym chlodzeniu… box nie nadaje sie za mocno, bo to kawalek pocietego aluminium

ten proc chodzi 12x166mhz, wiec wystarczy podniesc szyne do 200mhz i powinienes miec 2.4ghz i jesli ram ddr400, to 1:1 z fsb

vram na 2.5v, vcpu na 1.8-1.9v (w zaleznosci - moj barton chodzi na 1.82v 11x220), szyna pci/agp na 66mhz…

jak sie wysypie, to obniz mnoznik do 10-ciu i ew. podnies napiecia na NB, vtt

Ram mam taki:

2gb

1gb 400

512mb 400

512mb nie wiem jak sprawdzić?

cpu-z?

patrz pkt.6 8)

512mb PC2700 166mhz

512mb PC3200 200mhz

1024mb PC3200 200mhz

To dobrze ? Czy komplikuje nam sytuację?

sam pomysl… rozne takty, rozny cl pewnie i rozne pojemnosci 8)

teraz pewnie plyta podstawila dzielnik 1:1 fsb:ram, bo szybsze kosci zwolnily do… 166mhz (nie ma trybu dual)

Hmmm czyli nici z podkręcania : <?

zawsze mozesz zostawic jedna kosc… :roll:

No bo te 1024 i 512 co mają 400 są tej samej firmy a ta wolniejsza jest innej

Jeżeli już chcesz inwestować w socket A, to wymień dwa moduły 512 MB (jeden masz 166 MHz, więc nie podoła nowemu CPU) na 1 GB PC3200 200 MHz. Jedyny procesor, który mógłbyś ewentualnie kupić to AthlonXP 3200+ (taktowanie 2200 MHz). Nic słabszego się nie opłaca, gdyż wydajność wzrosłaby minimalnie. Nic mocniejszego od tego CPU nie ma na socket A. AthlonXP 2500+ nie gwarantuje pracy jako 3200+. Mój wprawdzie osiągał 2200 MHz, lecz przy istotnie zwiększonym napięciu. Podsumowując: wymień pamięć 2x512 na 1x1024 PC3200. Procesor jeśli już ruszać to tylko jak to się mówi król socket A, czyli Athlon XP3200+.