Warto zmienić 8800GTS na GTX 280?

(Sk91) #1

Tak jak w temacie, chce zmienić 8800GTS 512MB, czy warto na GTX 280? Jeśli nie to czy w najbliższym czasie pojawią się jakieś nowe karty graficzne o wydajności GTX 280?

(steemm) #2

ja bym poczekał na nowe karty do początku przyszłego roku może coś sie zmini na rynku

(Sk91) #3

Na poczatku roku, czy pod koniec tego, bo ja już nie wiem. Jak przewidywania, jesli chodzi o wydajność względem GTX 280?

(Adalbert) #4

A jakie gry na jakich rozdzielczościach interesują?

(Sk91) #5

gry, wszystkie, a rozdzielczość to zależy jaki monitor kupie, 22" lub 24" ale raczej 24". Czyli Full detale na 1680x1050 - 1920x1200 muszę mieć, z AFx16, nie koniecznie z AA.

(Adalbert) #6

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4475 http://pclab.pl/art33449.html

Ja bym wybrał hd4870x2.

Raczej nie szykuje się na razie inne karty o podobnej wydajności (czekamy na nowe dwurdzeniówki od nVidii i hd5xxx, ale to odległa raczej przyszłość).

(Darth ReX) #7

Końcem roku/początkiem następnego będą już nowe karty, więc radzę na nie poczekać (mówię tu o HD 5xxx i GTX 350).

(Himmak5g) #8

Taaaa tak samo z ustęsknieniem czekaliście na nowe karty nvidi i się na czekaliście a ona wprowadziła tylko GTX 260 i 280

(Nethalythic) #9

Ja bym poczekał na Radosława. Seria 5xxxx będzie miała kopa.

Nvidia znów będzie czyścić buty AMD :smiley:

(Blotny) #10

Ja też bym czekał. Na 5 GPU od ATI.

(dudpis) #11

A jak nie będą odpowiadać nowe karty to chyba ceny tych obecnycj spadną...

(Mateusz Golebiowski) #12

Gdybym miał tak czekać że to wyjdzie tamto wyjdzie to nic człowiek by nie kupił.

(steemm) #13

5 gpu bedzie tylko w topowejkarcie zapewne za 2k zł

http://forum.pclab.pl/t405229.html

(Darth ReX) #14

Ale nie opłaca się wymieniać teraz karty, bo ona obecnie pociągnie wszystko na high, a jak przestanie, to wtedy wejdzie kolejna generacja kart grafiki, więc się wymieni - nie?

(steemm) #15

bo chodzi o to że 8800gts nie jest jeszcze taka słaba by wymagała wymiany poczekaj dwa trzy miesiące może wyjdzie coś nowego i wtedy kupisz karte

(Sk91) #16

no zobaczymy :wink:

(Adalbert) #17

Jak sk91 poszukuje nowej karty, to znaczy, że obecna Mu nie starcza (a przynajmniej nie działa już wg chęci i Jego oczekiwań), więc raczej szuka karty na dzisiaj. A żeby obecne staniały, to trzeba czekać na nowe karty... I tak w nieskończoność :slight_smile:

(Mateusz Golebiowski) #18

Czy HD 5000 będzie rewolucją to zobaczymy ale napewno powtórzy się historia z kartami średniego segmentu jak to było z kartami z DX 10. Nie będą wogóle się nadawały do grania i pewnie będzie tak że będze dostępny tylko na Windows seven i Viste i producenci gier przestaną wydawać gry na XP cóż takie życie

(Himmak5g) #19

No moim zdaniem to warto jednak zmienić i nie czekac na radki bo według mnie to to będzie tak samo jak z GTX 260 i 280. MIały być odbre układy za przystępną cenę a kosztują po 950zł gdzie radek o podobnej wydajności kosztuje około 600zł. Chodź musze przyznać że chipsety na tych kartach nvidi są o wiele lepsze od ATi.