Wartość napięcia dla lini 5V

Witam dziś kupiłem nowy zasilacz Amacrox 350W z myślą, że nieprecyzyjne napięcie dla lini 5V znikine, a tymczasem napięcie waha się między 3 a 5.59V. Przedtem miałem Megabajta i było to samo. Natomiast dla innych lini jest bardzo precyzyjny 3.3V mam równe 3.30 dla 12V mam 11.90. Czym jest to spowodowane?? Czy można ustawić napięcia w zasilaczu, czy on to robi automatycznie??

Za wszystkie odpowiedzi Dziękuje :slight_smile:

Po 1 napięcia sprawdza się wyłącznie miernikiem jeśli chcesz mieć pewność że są prawidłowe.

Po 2 jaki masz teraz zasilacz? Jaki komp?

Napięcia sprawdź w Biosie

Everest i inne programy spod win często przekłamują

Mierzysz programami? Jak tak to użyj miernika. na 3V kop by nie ruszył lub by się resetował.

programem którym sprawdzasz :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64002

Sprawdzam napięcie tylko i wyłącznie programami… Ale zasilacz jest dobry komp chodzi stabilnie nie uruchamia sie ponownie tak jak to było w przypadku megabajta tylko zmartwiło mnie to że daje różne napięcie dla lini 5V.

Mój komputer wygląda tak:

Płyta Główna : Gigabyte GA-7VT880-L

Procesor:AMD Sempron 2200+

Wentylator: Pentagram Freezone 92AL

Pamięć Ram: Kingston DDR 256MB

Dysk Twardy: Seagate 120GB

Karta Graficzna: GeForce FX 5200

Zasilacz: WARRIOR AX400-PNF -atx

programy często kłamią w kwestii napięcia lepiej jest z temperaturą.

Tak tylko programy SpeedFan i EVEREST ciągle pokazują to samo czy to nie dziwne?? Dla lin 12V i 3.3V pokazują normalnie…

Co obsługuje linia 5V??

Elektronika napędów, starsze proce i karty graf, usb, płytę.

Zmierz miernikiem , prog nie nadają sie do mierzenia napięcia, mi na starym kompie v-core Durona 750 pokazywało 0.1V, realnie powinno być 1,6V.

Zainstalowałem nowego Everesta i nie mam lini 5V… To znaczy że mój komputer nie używa tej linii??

nie ma takiej możliwości aby nie używał. błąd programu.

Program to Everest Ultimate Edition 4.00 najnowsza wersja… i w zakładce czujnik nie mam tego napięcia jest tylko napisane coś takiego:

+5V podczas wstrzymania pracy: 4,76V

z tymi miernikami to też różnie bywa, nie spodziewajcie się rewelacji, u mnie na molexie miernik dawał odczyt 18V, na akumulatorze samochodowym 19V, wiele zależy od miernika, niestety wszystkie te tanie są niewiele warte, nawet jeżeli odczyty jakimś cudem okażą się dobre, to ich żywotność pozostawia wiele do życzenia (zresztą czego się spodziewać po mierniku który kosztuje tyle co kable do porządnego miernika)

To pożyczyć od kogoś porządny.

Appa 109N ~500 zł za miernik, nawet ma sondę do temp można mierzyć temp herbaty ;]

+12 pokazuje 12.060V

na digital multimeter dt 830b tani 8 zł

12.10V

everest 11.78

Wyczerpana bateria (najlepiej do mierzenia mieć nową), lub prawie jak dokładność :stuck_out_tongue: