Warunki licencji Windows dla MSDNAA

Znacie za pewne MSDNAA który umożliwia rozdawanie studentom licencji dla Windows w ramach studiów na uczelni która bierze udział w takim programie.

W mojej uczelni rozdają za darmo m.in.: WIndows Viste Buissnes.

Z tego co wiem, licencja ogranicza używanie w takim Windowsie programów niezwiązanych z nauką, a więc taki Winamp to już przestępstwo instalować na takim Windowsie.

Sama licencja zakłada, że taki Windows można wykorzystać tylko do celów badawczych i naukowych.

Na uczelni nie wiele wiedzą na ten temat.

Stąd pytanie:

Jak bardzo licencja MSDNAA ogranicza korzystanie z Windowsa ?

Wiadomo, że samo zainstalowanie na Windowsie w ramach licencji, programu do liczenia na fize, czy Office mija się z celem dla normalnego użytkownika :slight_smile: Każdy chce sobie zainstalować grę, jakiś program do muzyki, itd.

Jest to tak szerokie w interpretacji określenie, że nawet posiadanie gry można naukowo uzasadnić :wink: Raczej ciężko będzie o jednoznaczną opinię.

Nam na uczelni mówili, że można Windowsa(i innych programów) z MSDNAA używać w sposób normalny (czyli także słuchanie muzyki, itd…), a nie można go tylko wykorzystywać w celach zarobkowych. Co więcej możemy go także używać nie będąc już studentami danej uczelni, jednak bez możliwości aktualizacji(w sensie - nowych wersji).

Również posiadam Windowsa na licencji MSDNAA i szczerze powiem, że pierwsze słyszę o takich warunkach jego użytkowania. Oczywiście oprogramowania oferowanego na licencji MSDNAA nie można użytkować komercyjnie, co już napisał aro1978 i z tego co wiem jest to jedyny warunek, a reszta taka sama jak w przypadku zwykłego oprogramowania do użytku domowego.

Skąd posiadasz takie informacje opi? Ktoś Ci to powiedział, czy wyczytałeś to w warunkach licencji? Bo coś mi się wydaje, że raczej to pierwsze. Jak dla mnie takie zapiski były by totalnie bez sensu… i chyba nawet MS nie podpisał by się pod nimi :).

Licencja MSDNAA:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/academic/bb250608.aspx

Komentarz w takiej sprawie jak ta:

http://www.codeguru.pl/forum-posts-7039-1.aspx

Dzięki, czyli legalnie mogę sobie zainstalować każdy program darmowy, czy to będzie gra, czy jakiś do muzyki.

Pozdrawiam