Wasza opinia: GTX 280 vs GX2

Wasza opinia:

GTX 280 vs GX2,

czy warto wydac prawie 2tys na nowe dziecko nVidi?

czy lepiej wziąść dwurdzeniową karte?

Czekam na wasze odp, jestem ciekaw bardzo waszych opini! :lol:

Jeśli masz zamiar kupić nową kartę graficzną to ani jedno ani drugie nie jest zbyt fajne. Poczekać ten tydzień na 4870 lepiej, wydajniejszy nie będzie, ale dużo bardziej opłacalny i itak wystarczająco wydajny do grania we wszystko.

Chodzi ci o Radeona? odpowiednika, tzn konkurencje, nie do Radków nie jestem przekonany wole juz dopłaci troche i miec nVidie, pod maską mojego PC’a czekam na sugestie, dalesze.

FANBOY :x

bierze się to co jest wydajniejsze, narazie takie cos jest najbardziej oplacalne mozliwosci/wydajnosc/cena:

grafa: Palit GeForce 8800 GT 512MB DDR3 400zł(referent)

chłodzenie na grafę: Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 60zł (4 heatpipe’y) + ACUTAKE FAN 120 14zł

całość kosztuje 474zł, rewelacyjne chłodzenie (ciche i bardzo wydajne) z tym czekasz kilka miesięcy (np. do września) i wtedy kupujesz tego GTX280 :slight_smile: przez ten czas pograsz we wszystko na bardzo wysokich detalach w rozdzielczości 1440x900 lub 1660x900 (z wyjątkiem Crysis’a)

po jego avatarze kojarzę że już posiada 8800gt…

PS. GTX280 ma więcej niż 100 rdzeni :smiley:

Co wy się tym GTX280 tak podniecacie. Dla mnie ta karta po zapowiedziach nvidi to dno, Radeon 4850 w niektórych przypadkach nawet ją przegania, a o 4850CF już nie wspomne bo praktycznie zawsze przegania no chyba że gra nie obsługuje CF

CF4850 kosztuje około, po cenach premierowych 1200zł

GTX280 kosztuje 1800zł cena premierowa, dla mnie wybór jest jasny jeśli chodzi o 2k zł

jeśli chodzi o pochwaleniu się na podwórku to można kupić 9800GX2, względnie GTX280 bo nowsze, względnie jeśli nie ma co robić z pieniędzmi. Ważna też jest kwestia monitora i jego natywnej rozdzielczości.

Jeśli ktoś chce kupować z głową to wszystko wskazuje że lepiej kupić Radeona 4850/4870. Bo relacja cena/wydajność jest nie korzystna zarówno dla GTX280/260, bo wydane te 1800 zł będzie niewiele warte za rok i g… warte za 2 lata. Jak ktoś ma te 1500 na kartę to lepiej kupić dobry zasilacz kupić 4870 i za rok czy 1.5 kupić nową kartę z tego samego segmentu cenowego.

a kto to wie… co inny uzytkownik ma inne poglądy, kwestia interpretacji i podejścia do sprawy… jednak co by nie było ta nowa generacja kart jest poprostu bardzo potęzna, czytałem recenzje na pclab.pl i naprawde robi wrazenie.

To że jest bardzo wydajna wcale nie jest powodem do zachwytu, bo:

  1. nie jest tak wydajna jak zapowiadano(ktoś kto kupił 3870x2 niema żadnego powodu do zmiany, a w sumie to i teraz są one dużo tańsze od tej nvidii).

  2. zrobienie karty o tak gigantycznym gpu to popis kiepskich zdolności inżynierskich

  3. w efekcie bierze tyle prądu co cały pc’et średniej klasy.

  4. wymaga bardzo rozbudowanego i drogiego chłodzenia, co w połączeniu z powierzchnią gpu powoduje że ta karta faktycznie musi być droga.

Miło że to nie jest kolejny odgrzany kotlet, tylko nowy układ (bardzo mocno rozbudowany, czyli już jednak nowy :P).

No i te pieniądze które nvidia pompuje w promocję cuda’y są czymś dobrym dla rynku oprogramowania (oczywiście lepiej by zrobili gdyby poprostu stworzono bibliotekę do np. cpp do obsługi możliwości kart graficznych nvidii i ati i jakiś nowy kompilator, bo tak nvidia będzie miała swoje kompletne api i ati też, a to bardzo źle dla rozwoju softu).

to prawda, ale i tak jest najlepsza na rynku, tylko że strasznie droga :frowning:

Nvidia podaje że pod 100% obciążeniem bierze 236W!! :o

zawsze można kupić referent’a i dodać do niego Arcting Cooling Accelerator S1 rev.2 + 2x Acutake 12cm :wink:

Mówie właśnie o referencyjnym, s1 niewiele by dało bo nie usuwa ciepłego powietrza z obudowy…

S1 by ochładzało kartę

a żeby było dobra cyrkulacja powietrza, trzeba by wstawić dwa wentyle, jeden do wywiewu powietrza, a drugi do pobierania powietrza z zewnątrz :slight_smile:

A teraz odkręć boczną ściankę obudowy i spójż do środka. Wentylator z przodu wieje na hdd nisko, na wyciągający wentylor wieje chłodzenie procesora. Chłodne powietrze zaciągane z przodu leci na procesor bo 2 wentylatory wyciągają powietrze. Mocna karta ma wielkie pcb które blokuje powietrze tworząc taką klatkę w której powietrze jest w małym stopniu wymieniane. Jeśli masz szeroką, drogą obudowę, albo nawiew z boku to nie ma problemu, ale zwykle tego się nie ma i dlatego referencyjne chłodzenie takie jak w 3870 jest najlepsze jeśli chodzi o koncepcję działania…

a w obudowie CM 690 dobrze by dobra była?

Idealnie.