Wasze opinie o Fedora 7

Witam. Aktualnie pracuję na Windows, ale chce wrócić na linuksa. Dawniej używałem wiele distr, głównie te prostsze (ubuntu, pclinux, mandriva, dreamlinux, itp). Teraz myślałem nad Fedora 7. Co o niej myślicie? Opłaca się jako system domowy? Jest szybka? Wydajna? Stabilna? Będzie śmigać na moim sprzęcie (AMD 3200+ 32-bit, 1 GB RAM, 80 HDD)? Proszę o nieudzielanie mi komentarzy w stylu: “lepiej zainstaluj to a tamto, itp”. Interesuje mnie tylko Fedora (trudno mi dokładnie potestowac, bo z liveCD za wolno działa, a żeby zainstalować to najpierw muszę backup zrobić).

Pozdrawiam

System, jak system, nie jest zły.

Nadaje się na system do zastosowań domowych.

To zależy również od środowiska graficznego, ale nie powinno być problemów ze stabilnością Fedory.

To jest pewne, że będzie pracować stabilnie na takim sprzęcie.

cześć,

Fedora dość dobrze spisuje się jako desktop ( zresztą jak większość “dużych” dystrybucji) ale dlaczego 6, skoro 7 od paru miesięcy na wolności :slight_smile:

pozdrawiam

Coś mi się pomyliło i napisałem 6, a chodzi mi o fedorkę 7 :slight_smile:

No dobrze, a co do stabilności? Wiadomo, że to nie będzie Debian, czy Gentoo, ale chyba lepiej niż Mandriva? Co do środowiska to będę używał standardowego GNOME

Fedora używa najnowszych pakietów, więc z tą stabilnością może być różnie, ale też bez przesady :slight_smile: ( parę lat temu, jak dosyć często testowałem różne dystrybucję, to jednak Mandriva, wtedy jeszcze Mandrake wg. mnie była stabilniejsza od Fedory). Obecnie nie używam Fedory, ale mam kilku znajomych, którzy to robią i nie narzekają :slight_smile: ( problemy pojawiają się, jak chcesz korzystać z KDE ). A tak w ogóle, to Fedora będzie na pewno stabilniejsza niż windows :slight_smile:

pozdrawiam i życzę miłego użytkowania :slight_smile: