Wat za neta

unia chce polska musi:P

nic nie musi :stuck_out_tongue:

są to sprawy załatwiane przez wszystkie kraje wspólnoty - i jest to wspólna decyzja (unia = 25 państw)

skoro w referendum powiedzieliśmy TAK, to teraz trzeba byc konsekwentnym. Proponuję zapoznać się z tematyką na temat ideii działania wspólnoty i podstawowymi aktami prawnymi.

Zaraz ktoś powie, że ja nie chciałem - osoby poniżej 18 lat wypowiedzą się jak uzyskają prawo wyborcze, osoby które olały głosowanie - niech się nie wypowiadają, a przeciwnikom powiem tak - owszem mogliśmy nie wstępować. Jesteśmy tak silnym państwem, że damy sobie radę sami, a jak się zjednoczymy z Białorusią i Ligą Arabską - wtedy będziemy potęgą :stuck_out_tongue:

Czemu Polska zawsze musi robić to co inni ? Tego już za wiele. Nie dość, że ceny polskiego Internetu są wysokie to jeszcze ten podatek. BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ :!: :twisted:

Nic tu Balcerowicz nie pomoże. Musi, tak postanowiła Unia a politycy nie zaoponowali wystarczająco… Tak musiało się stać.

wiem, ale tak sie dzis mówi :lol:

Widać wiecie o czym mówicie. Dajcie sobie luzu chłopaki, bo będzie kabaret. :lol:

popieram

To nie vat zawyża ceny tylko dostawcy.

Gdyby Neo128 było w cenie netto za 20-30 zł, to czy w tym momencie vat by przeszkadzał?

PS: Prośba do autora, żeby łaskawie zmienił tytuł, bo nie wiem czy rozmawiamy o podatku, czy o prądzie?

lazikar, Monczkin; może rzeczywiście troche źle się wyraziłem. Nie ma co tego rozprawiać.

Przytoczę może sytuację, która zaszła u mojego providera. Jak dla mnie szok.

Na początku, gdy podpisywałem umowę na Internet na 1,5 roku - cena - abonament - cena brutto to 50zł . Po jakimś czasie zwiększyli download do 192kbps… Po paru miesiącach zwiększyli cenę, wprowadzili 22% VAT w momencie całkowitego jego zniesienia dla klientów indywidualnych. Tłumaczyli się wprowadzeniem pełnej stawki - 22% dla operatorów, ISP. Znów, po jakimś czasie zwiększyli prędkość DL do 256kbps, a w ciągu ostatnich dni miło nas poinformowali, że cena Internetu - wraz z VATem, bo wszedł 22% dla klientów indywidualnych - wyniesie 73zł z groszami. Moim zdaniem jawne oszustwo. Oczywiście ja mogę wycofać się z umowy w tym momencie. Moim zdaniem, teraz jakby płacę podwójmy VAT! :twisted: Co ciekawsze, dla szybszej opcji Internetu 512/256, która niegdyś kosztowała 120zł brutto, teraz obniżyli cenę do 99zł netto, czyli z VATem 120zł, że cena ta pozostała niezauważona.

No to masz niestety pecha. U mnie nic takiego nie nastąpiło. Poza zwiększeniem szybkości jakieś 6 miesięcy temu. :?

To jest brutalność !!

Poszukaj w swoim archiwum i wklej screena na forum :hahaha:

Jeśli idzie o VAT na Internet, to każdy, kto choć trochę interesował się tymi kwestiami, wiedział, iż ta stawka wzrośnie. Zerowa stawka VAT była tylko marchewką, którą dali narodowi politycy.

Niektórzy tutaj pomstują na Unię i pytają, dlaczego 22 % ??

Unia niczego nam nie narzuca, oprócz respektowania prawa, wspólnego dla wszystkich państw zrzeszonych. Każdy kraj ma taką stawkę VAT na Internet, jaka jest podstawową stawką w danym kraju. W Polsce jest to 22% i stąd taka stawka. Unia nam tego nie narzucała. Ktoś kiedyś wymyślił sobie taką stawkę w Polsce i tak jest. I nie mówcie, że przecież może być niższa, skoro inne kraje mają niższą. Bo nie wszystkie. Np. taka bodajże Dania czy Estonia (mogę się mylić co do kraju) ma 35% stawkę, więc u nas mogło też być gorzej.

Co do samej podwyżki cen, to już polityka naszych dostawców. Niektórzy z nich wzięli część kosztów na siebie i chwała im za to. Niektórzy, jak TP-sa, zapowiedzieli pełną podwyżkę.

Np. ja jestem abonentem Chello. Pakiet pełny telewizji + internet kosztował mnie 179zł. brutto. Po podwyżce płacić będę 202 zł. brutto. Cena wzrosła o 13 % (około), ale przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości łącza. Dodam, iż chello sukcesywnie podnosiło szybkość łącza, nie podnosząc ceny, więc ta podwyżka nie jest aż tak bolesna.

Możecie się zapytać, po co to piszę ??

Ano po to, aby uświadomić narzekającym, iż stawka VAT na internet wynika z ogólnej stawki przyjętej w gospodarce, Unia nie ma nic do tego, a tak naprawdę największą podwyżkę fundują na dostawcy (niektórzy).

To ja może tak na wszelki wypadek podam adres :

ul. Wiejska 4/6/8 - Sejm RP

Cobyście mi bloku nie zburzyli, jak będziecie szturmować stolicę :lol:

Lepiej podaj namiary na TPSA w Warszawie, bo co do tego mają posłowie, co serwują dostawcy?

Nazwa firmy : Telekomunikacja Polska S.A. - Dyrekcja Spółki

Nazwa skrócona : TP S.A. - Dyrekcja Spółki

Ulica, numer : Twarda 18

Miasto : Warszawa

Kod pocztowy : 00-105

Telefon(y) : (22)5270000 9393 913 118913 917 9497 (800)100100

(800)100800

WWW : http://www.tpsa.pl

http://www.tpsa.pl/contact

http://www.telekomunikacja.pl

http://www.tp.pl

Tak szczerze mówiąc, to kompletnie nie wiem, o co biega w tym temacie! :roll:

No więc niestety - temat nie pojawił się na zasadzie sztuczki Copperdfielda! :czarodziej:

Więc doprawdy nie wiem, o czym dumamy w chwili - gdy rzeczona Ustawa weszła w życie, co jest naturalnym trybem prawnym!

Przecież, zanim ten akt prawny zaistniał w debacie sejmowej - konsultacje wszelkiej maści miały miejsce - i tu, na naszym Forum i w całej cyberprzestrzeni!

I ciągło się to czasowo hohohohooooo… i jeszcze więcej! :stuck_out_tongue:

Więc ja się pytam wprost - skąd ten spóźniony zapłon???

I nad czym my tu w tej chwili dyskutujemy? :?

Doprawdy nie wiem - czy Ty się obudziłeś z jakiejś głęboko wprowadzonej hibernacji… :evil: :evil: :evil:

Jak zwykle narzekamy.

Dyskusja jest zbędna bo i tak nie mamy wpływu na wysokość podatku…

Jak widać państwo chce, aby nadal Internet był “towarem luksusowym”

Podobno po odliczeniu można wyjść na plus!! (znaczy zarobić) :stuck_out_tongue:

taaaaaaaaaa, już to widzę :lol: