Wątpliwa legalność aukcji z nero

(Lukaszxp) #1

Znalazłem takie aukcje:

i

Z kąd taka różnica w cenie? Jest dopisek że jest sprzedawana z uszkodzonym napędem lub jego częścią. Tzn? Gość prowadzi serwis i jak nie mozna naprawić to dołączone płytki na alledrogo wystawia ? :smiley:

Potrzebuje Nero, więc pytam, czy opłaca się kupić na tej pierwszej :slight_smile:

(Marekkk) #2

kupując te nero z pierwszej aukcji płacisz za nagrywarkę [zepsutą] i jeśli jej nie zamontujesz to wydaje mi się, że będziesz miał nielegalną wersję…

(Łukasz14) #3

mafios19 , na tej drugiej aukcji jest wersja BOX, a na pierwsszej koleś sprzedaje wersje OEM (dołączane do nagrywaki). Pierwszą możesz w 100% legalnie kupić, co do drugiej to niebyłbym już taki pewien.

(Lukaszxp) #4

Czyli ta tańsza jest “legalniejsza” ? :stuck_out_tongue:

(Łukasz14) #5

mafios19 , droższa jest legalniejsza :stuck_out_tongue:

Bo tam masz BOX.

Wersja OEM musi być sprzedawana z nagrywarką (w tym przypadku)

(Lukaszxp) #6

Czyli błąd :slight_smile: Thz tak myślałem :slight_smile:

(impassive) #7

Obie możesz kupić legalnie. Wersje OEM też można kupić/sprzedać zgodnie z prawem. Warunki licencji (jakieś bzdury o “przywiązaniu” do sprzętu) nie mają tu nic do rzeczy.

(system) #8

Ta tańsza wersja OEM nie zawiera po za tym modułu Burning ROM. Takiego Nero nie warto kupować. Jest strasznie okrojone i mało przydatne. Ale wersja BOX jest dużo droższa. Pytanie czy korzystasz z tych wszystkich aplikacji pełnego Nero, bo jeśli szukasz tylko programu, który bez problemów wypali ci płyty i będzie stabilny to osobiście polecam Ashampoo Burning Studio 2008 (za free).