Wątpliwa prędkość internetu

Witam.

Mam internet radiowy 12Mb/s (Wi-Net) lecz nie wydaje mi się aby chodził z taką szybkością.Od dłuższego czasu pobierają mi się pliki z serwerów takich jak chomikuj.pl (konto Vip) ściągaj.pl (konto darmowe) itp. z prędkością ~250KB/s.

Najczęściej jest tak że startują z ~800KB/s a potem spadają do tych 250KB/s lub niżej i tak już zostaje do końca pobierania.Pliki na torrentach ściągają się prawidłowo po 1.2MB/s-1.5MB/s.

Rozmawiałem z operatorem sieci i on twierdzi że to nie jego wina że u niego wszystko jest ok. Wspominał coś o ograniczonych możliwościach pobierania z danych serwerów (oni to ponoć ustawiają), no to ok ale jeżeli mam na tym serwerze konto VIP i dalej mi po tyle ściąga to czy na pewno wszystko jest ok ?

Początkowo przez kilka miesięcy jak założyłem ten internet to z czego bym nie pobierał chodził max.

Dziwnym trafem u moich kolegów nawet z darmowych kont pobiera im się z max prędkością i nie mówie tu o łączu 1Mb/s lecz o 10Mb/s.

Filmy na stronce zalukaj.tv również nie udowadniają 12Mb/s swoim ładowaniem (mimo iż mam konto VIP).

Co może być tego przyczyną ? Może leżeć wina po mojej stronie? System kilka dni temu był przeinstalowywany.

Dodane 15.02.2013 (Pt) 15:09

Dodam jeszcze że jeżeli testuje internet na testerach typu speedtest.net to mam to 12Mb/s ale tylko tam lecz w praktyce to już niestety nie :frowning:

Zobacz tutaj http://www.noc.gts.pl/ ściągnij jednocześnie tyle plików po 500MB jak maksymalna prędkość twojego łącza u mnie jest to 2.5 Mb/s dla jednego

Jak ściągam plik z tej strony to mi ściąga po 1.3MB/s ~ 1.4.MB/s.

Zobacz ile jednocześnie ściągniesz plików i dodaj te prędkości masz wtedy prędkość łącza najbardziej wiarygodną,tam jest chyba w MB a zazwyczaj podają w Mb/s więc 1.5 MB/s to twoja maksymalna prędkość 1.5 x 8 =12 Mb/s

Dodane 15.02.2013 (Pt) 18:28

Tu masz najbardziej wiarygodny test http://speedometer.pl/ ale czasami też zaniża ale bardzo rzadko prędkości są zbliżone do tych co mam w umowie z operatorem

No tam wychodzi tak jak mówiłeś łącznie (4 pliki) dają ~ 1.5MB/s

Czyli wszystko jest prawidłowo

ok, dzięki za rozwianie wątpliwości :stuck_out_tongue:

Zamykam