Wątpliwości co do Avasta

Czy ten program może usunąć plik z systemu ta żeby ten przestał działać.

Czy taki plik da się odzyskać

wiele anty-virusow moze usunac jakis systemowy plik gdy zostanie on skazony , lecz najeczesciej przenoszne sa one do kwarantanny lub nia obejmowane wiec … raczej nie - ale dokladnie nie wiem . sprawdz czy avast ma opcje kwarantanny bo ja go juz od dosyc dawna nie uzywalem ;]

ja użytkuje avasta odkąd pamiętam i nie narzekam, jakiś ogromnych awarii przez niego nie miałem i dzięki nie mu też kupe udało się uniknąć.

avast jest spoko programikiem dla mniej zaawansowanych użytkowników polecam kaspersky

I tyle na ten temat,

Przywracanie systemu.

Pozdrawiam Fernando.

a co w avaście jest takiego trudnego że polecasz kaspra,według mnie kaspersky jest trudniejszy od avasta,zwłaszcza zapora w internet security,a avast jest prościutki.

ma taką opcję,pamiętam,teraz mam kasperskyego ale avast ma kwarantannę

Avast wcale nie jest prosciutki dla początkujęcego usera, jego konsola i interfrejs graficzny wcale nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika :!: :!: :!:

ee tam ja go miałem jako pierwszego antywirusa na kompie i od razu wiedziałem o co chodzi,i jak sie nim posługiwać :slight_smile:

Powiedzmy, że jest do ,połapania się’’ , ale są prostsze , np. NOD itd.

Avast może usunąć pliki systemowe jak już pisano , ale sam tego nie zrobi :slight_smile:

Trzeba wiedzieć co i gdzie się klika.

Avast - nigdy! Przez ten program miałem takie nieprzyjemności że szkoda gadać. Nawet nie ma co tego przyrównywać do Kasperskiego - moje zdanie.

Osobiście, prywatnie i w swojej firmie zaufałem gdata, które nie cieszy sie jak widzę popularnością na tym forum ale mi tam strasznie pasuje.

kwestia gustu.

Avast jest darmowy o tym wiedziałem a z tym systemem chodziło mi o to czy

nie będzie zbytniej tragedii.Miałem pandę 2007 ale testową skończyla mi się ważność nie przedłużyłem licencji z braku kasy a kiedy siobie ściągnołem AVASTA to kolega mi powiedział że ten program może uszkodzić system narazie mam dr.web 4.33 ale on mi się też nie długo kończy więc trzeba będzie go wymienić na takiego z którym nie będę się martwił o licencje.

Dzięki wszystkim za pomoc! !!

Ja też uznaję G Data za dobry wybór, chociaż mi spowalniał kompa. Używam Avasta bo jest darmowy i dobry.

gdyby tak łatwo mógł uszkodzić system to by nie był tak popularny,każdy antywir może uszkodzić system i nie ma na to wyjścia

popieram w 100%

tylko że kaspersky jest płatny a avast darmowy :stuck_out_tongue:

dla mnie to bez różnicy :stuck_out_tongue: czyli Troim zdaniem lepiej udawac ze ma sie zabezpieczonego kompa za darmo niz miec zabezpieczonego za kase?

nie przesadzasz? ja mam avasta i jest ok, nie będę wydawać kasy na płatne super antywirusy jeśli mogę mieć jakiś za darmo i to wcale nie najgorszy bo wiele osób jest z niego zadowolonych

Ja mam avasta już z rok i jest ok. Niemiałem od czasu jego instalacji żadnego wirusa. Ogólniec polecam :slight_smile:

Ta a skąd wiesz?

Zainstalowałem kiedyś Avasta i szczerze mówiąc bardzo się na nim zawiodłem. Ten antywirus przez cały czas usiłuje się popisać swoimi możliwościami i większość plików traktuje jako zainfekowane. Zrobiłem kiedyś test. Instalkę sterowników do mojej karty graficznej przeskanowałem Nortonem, Mks_Vir’em, Nod’em 32 i Kaspersky’m. Nie wykryły żadnych wirusów, a Avast oczywiście. Zablokował plik i przez godzinę siedziałem przy kompie z rozdzielczością ekranu 800 X 600. Jednak mimo swoich wielu wad, Avast posiada kilka zalet: jest darmowy, nie obciąża komputera, tak jak inne komercyjne pakiety antywirusowe i samoczynnie aktualizuje się. Teraz używam AVG Free. Jest o niebo lepszy od Avasta. Pozdrawiam :slight_smile: