Wątpliwości co do Visty

Mam zamiar na koniec wakacji kupić Notebooka I czy kupować wersję z Vistą czy kupić troszeczkę lepszy bez systemu i wgrać Linuxa? Czy na takim sprzęcie Vista będzie muliła?

vista powinna dzialac w miare ok!Ale do grania z 1g ramu bu sie jeszcze przydalo!

Jeżeli zastanawiasz się nad instalacją Linuxa, mniemam że nie potrzebujesz komp-lapa do jakiś zaawansowanych programów, ot tak komp do neta, muzy itp. Więc po co płacić za Vistę - co ona Ci da? Musisz odpowiedzieć sobie sam. Po drugie obserwując ten rynek od pewnego czasu, pod koniec wakacji to innego niż Vista sys. na nowym lapie to chyba nie będzie :frowning: Jedynie Asusy można spotkać jeszcze bez systemu.

A co do mulenia… da sobie spokojnie radę :wink:

Nie gram w gry typu ET czy Quake III lub need for speed :stuck_out_tongue: Tylko w jakieś mmorpg typu Silkroad… A przeznaczenie komputera to mobilność, wydajność, możliwość podłączenia Neta, odpalenie ICQ (przy dobrym transferze danych czyli położenie moje w mieście ICQ + qip + aqq lub gg, do firefoxa lub opery no i jeszcze rzecz podstawowa do programowania… Do mp3 i podobnych kupuje telefon Nokie 6131 a jakby co to jeszcze mam mp3 1gb

Czyli podsumowując ten lapek z systemem powinien na raz uciągnąć jakiś edytor textu jak na Dev C++ czy wiele wiele innych które posiadam teraz na XP + antywirus (avast jest w miarę dobry i szybki chyba że polecicie coś innego, ewentualnie przetestuje tego wbudowanego) + komunikato lub nawet nie jeden no i przeglądarkę a za jakieś 2 -4 lata dokupi się już te 1GB RAM-u aby było dwa a potem to już tylko nowego się będzie kupowało… A i jak z obsługą języków w Viście bo ja potrzebuje czasem litery rosyjskie i czy będzie problem z doinstalowaniem?

Zastanawiam się nad linuxem ale zbytnio przekonany nie jestem bo po pierwsze żaden na razie nie spełnił moich oczekiwać a linux bez neta to tragedia po prostu poza tym nie widzi mi się ślęczenie dniami na forum. A zastanawiam się tylko dla tego że jak będę musiał kupić lepszy lapek pod Vistę to te 400 wydam na lepszego a z samym linuxem będę się męczył :stuck_out_tongue: U mnie lapek ma być zawsze a instalacja programów ma być max szybka i wygodna

Najlepiej to zainstaluj linuxa ale nie wiem jak silkroad działa na nim. vista też nie jest złym rozwiązaniem ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Daj se spokój z vista, weź xp.