Wątpliwości przy wybieraniu Chmury

Cześć,

Od kilku dobrych lat używam Dropboxa. Oferowane oprogramowanie tej chmury, strona itd. uważam za doskonałe. Jednak zaczyna mnie denerwować ilość oferowanego miejsca. Do tej pory udało mi się uzbierać 7,1GB, co jest śmieszną ilością biorąc pod uwagę czas jaki musiałem na to poświęcić oraz to, że konkurencja oferuje wiele więcej na start.

Zastanawiam się na co mógłbym go wymienić.

 

  • OneDrive odpada - 5GB to równie śmieszny żart.

  • Google Drive - 15GB jest do rozważenia, ale byłaby to kolejna usługa tego giganta, którą używam… Lepiej nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka, co nie?

  • MEGAsync - 50GB. Na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale, na drugi już nie za bardzo. Twórca działający na granicy prawa, mimo grubego szyfrowania luki, limit uploadu w kliencie nie działa, pliki po zmianie synchronizowane są w całości (a nie tylko w kawałku, który się zmienił) i wiele więcej błędów, które wyjdą w praniu.

 

Macie jakieś pomysły na ten śmiertelny problem XXI wieku?

Za 99euro masz 1TB na dropbox na rok.

 

A nie możesz sobie kupić konta Dropbox, które ma już uzbierane te 22 czy 23GB?

 

Dla mnie Dropbox nie ma konkurentów. 

Co Ty, nie zamierzam płacić ani jednej złotówki :stuck_out_tongue_winking_eye: Poza tym, to raczej nie jest bezpieczne rozwiązanie.

Teraz próbuję przejść na tego Google’a, ale już na start trochę mnie wkurzył, bo nie można zmienić lokalizacji i musi być na dysku C.

Można. Wyloguj się ze swojego konta i przejdź konfigurację ponownie, pod sam koniec jest zmiana lokalizacji :wink:

 

Co masz na myśli? Sam kupowałem za 11zł już “nabite” konto, działa już tak z 5 lat. 

O kurde, dzięki, nie zauważyłem tego!

 

A bo ja wiem, kto to konto używał i czy sobie nie zachował jakiejś tylnej furtki… Tobie się akurat udało.

A jak miał zachować sobie tylną furtkę? Zmieniasz maila, hasło i nie ma żadnych furtek.