Ważny plik rozruchowy ntkrllCE.exe jest uszkodzony

Czy Avast można zaliczyć do dobrych programów antywirusowych? I jak dokładnie mam przeskanować system mając dostęp jedynie do konsoli?

np.

 

Hiren’s BootCD  – zbiór aplikacji do diagnozowania i naprawy komputera (Live CD), darmowy tylko do zastosowań domowych. 

System oparty jest na Linuksie 

Nie do końca rozumiem, co mam zrobić (sry, mózg mi siada)

Spod tzw. bootowania z pendrajwa lub płyty CD, po umieszczeniu (wypaleniu) na jednym z tych narzędzi: http://www.pandasecurity.com/poland/homeusers/support/tools.htm  Panda Cloud Cleaner USB scan  lub Panda Cloud Cleaner Rescue ISO

Oba narzędzia potrafią spod bootowania naprawić także system plików startowych.

GOKOP - Skorzystaj np. z kolegi komputera, wypal płytę…lub użyj innego nośnika…

Uruchomiłem tę pandę z przygotowanego pendrive’a, ale pojawiła mi się informacja, żeby zrestartować komputer i uruchomić Windows, aby rozpocząć skanowanie, szukanie czy jakoś tak malware, a Windows, jak już wspomniałem, nie uruchamia się prawidłowo i nic się teraz nie zmieniło.

O ile pamiętam, podczas zbootowania systemu z pendrajwa z tą Pandą, powinna się najpierw pojawić plansza z wyborem języka (1), potem potwierdzenie umowy (dowolny klawisz), a potem komunikat o konieczności wyjęcia pendrajwa z gniazda i Enter. Po tym następuje próba uruchomienia systemu. System powinien się uruchomić z Pulpitem w tle i kretorem dalszego postępowania na wierzchu.

Aż taki ułomny, żeby pendrive’a nie wyjąć przeczytawszy takie polecenie nie jestem. 

System się nie uruchomił, wciąż występuje ten sam problem, tak jak napisałem.

GOKOP - zanieś peceta do “dobrego” informatyka i bez miał problem z  głowy…

Problem nieaktualny, ostatecznie jednak zrobiłem format i zainstalowałem system na nowo…