WBK - opłata za karte debetową


(system) #1

Witam :slight_smile:

posiadam od około 6 miesięcy konto w WBK <30,

posiadam do tego konto zwykła kartę płatniczą Visa payWave,

karta miała być za darmo i tak było do tej pory, a wczoraj loguje się na konto i widzę w historii "opłata za kartę -3zł"

na stronie banku znalazłem takie coś:

http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/do-k ... wizje.html

"pobierana co miesiąc w przypadku nierozliczenia przez Bank w poprzednim miesiącu kalendarzowym żadnej transakcji bezgotówkowej dokonanej przy użyciu karty " 3zł

do tej pory nie używałem karty i opłata nie została naliczona

czyżby jakaś zmiana w cenniku? 3 złote to nie majątek ale denerwuje mnie takie coś, że miało być za free a tera jest jakaś opłata.


(Adam Kasprzak) #2

dlatego też powolutku zaczynam rezygnować z BZ WBK. Potrzebowałem wziąć kredyt - w WBK w którym mam konto od kilku ładnych przepłaciłbym na nim ok 22tys w innym banku przepłacę o połowę mniej.


(muchozol) #3

Miałem konto w WBK przez wiele lat do czasu kiedy chciałem wziąć kredyt. Chociaż bez problemu spełniałem wszystkie kryteria i posiadałem zdolność kredytową dowiedziałem się, że nie dostanę… Na pytanie dlaczego, usłyszałem, że nie bo nie - żadnych konkretów. W innym banku, chociaż mnie nie znali, problemu nie było… Dziwne podejście do klienta.


(ziom888) #4

Rzeczywiście też posiadam konto w WBK przed 30 widząc to wiadomość na forum myślałem,że to się tyczy nowych klientów,a ja tu sprawdzam konto i odtrącone 3 złote :expressionless:

Zrobione to jest po chamsku nic więcej .


(Adamsubzero) #5

Informacja o tym była od jakiegoś czasu, trzeba czytać regulaminy, które rozsyłają. Jeżeli w miesiącu nie użyjesz karty w jakiejś operacji to automatycznie potrącane jest Ci z konta 3zł. Też na początku bardzo się tym zraziłem i jestem ciekaw, który bank takich rzeczy nie robi żeby ewentualnie przenieść się.


(Adam Kasprzak) #6

Razem z kredytem, który brałem otworzyłem też konto. Niedługo minie miesiąc, więc zobaczymy czy naliczą jakieś opłaty. Konto i kredyt otwarte w BNP Paribas Fortis.


(Adamsubzero) #7

Za prowadzenie konta coś płacisz mam na myśli jakiekolwiek opłaty pobierane przez bank?


(Adam Kasprzak) #8

Nie wiem jak to jest w przypadku otwierania samego konta. Ja w związku z kredytem płacę 15zł jakiejś prowizji co miesiąc. wyszło to taniej niż jakbym zapłacił jednorazowo prowizję od kredytu.


(Ramirez1) #9

Najgorszy a zarazem najdroższy bank w Polsce też posiadam u nich konto i mam kartę Visa Electron i też karta miała być za darmo pod warunkiem , ze w przeciągu 3 miesięcy zrobię zakupy na określoną sumę , po wpłaceniu prze ze mnie pieniędzy na konto zrobiłem w pierwszy dzień zakupy na daną kwotę aby karta była już spłacona,wszystko niby ok przysłali papier z potwierdzeniem , ze karta została spłacona wszystko gitara 3 miesiące później ogladam historie a tam - 25 Pln za ? opłata za krate :slight_smile: dzwonie nic to nie da osobiście trzeba się stawić w oddziale poszedłem i powiedziałem , że chce zamknąć kont o wtedy przyszedł jakiś kierownik i zaczął się tłumaczyć ze to jakiś błąd tak błąd a pieniądze pobrali,ok zwrócili mi te 25 pln ale po jakimś czasie następny jakiś kruczek se wynaleźli za transakcje kartą - 5 pln w Polsce a za granicą - 30 pln to niby karta była już spłacona a oni dalej nabijanie na szarym człowieczku robią pluz jeszcze było takie coś , że jak sprawdzałem stan konta w bankomacie WBK to za 1 pln :frowning: a teraz jak ten bank przejęli to raz w miesiącu przychodzi na konto jakiś zmieniony regulamin do skrzynki masakra Nie Polecam tego banku wszystkie inne tylko nie ten.


(Gorgoroth) #10

W mBanku opłaty od sierpnia za kartę, chyba, że wydamy kartą min. 100 zł. miesięcznie :]

Są banki w których za podstawowe rzeczy nie płaci się (tak jak to było dotąd w mBanku)?


(olmeca) #11

Raczej nie ma, do sierpnia darmowy będzie mBank,a później się zobaczy co jeszcze wymyślą. Zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z mBanku.


(martamu) #12

Dobre Konto w Millennium.

Co prawda, musi miesięcznie wpłynąć nie mniej niż 1000 PLN, i przynajmniej raz na miesiąc trzeba zapłacić za coś kartą debetową,

a wtedy już wszystko gratis: konto, przelewy internetowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów, poza tym zwrot 3% wydatków dokonanych w supermarketach i na stacjach benzynowych.

Jeśli nie spełnisz warunków, to za ten konkretny miesiąc pobiorą opłatę chyba 7 PLN za konto i chyba 3 PLN za kartę. Jakoś tak…

A konto polecam.

Uwaga - nie jest to reklama, bo i po co… Nie mam zamiaru nikogo przekonywać…


(lith) #13

co? no to trzeba sie teraz rozejrzeć, jak oferty stoją… niby szczegół, bo tą stówę to wydam miesięcznie na pewno, ale zawsze jakas zaleta mbanku odpada… załozenie konta, czy usunięcie problemem nie jest, więc jak cos mi sie będzie lepiej opłacało to tyle w mbanku mnie widzieli. Może gdzieś mi za darmo dadzą wszystkie bankomaty, albo paypassa.


(Błażej) #14

Jeśli dla kogoś 100zł to duża kwota co miesiąc to po co w ogóle potrzebna karta komuś?


(lith) #15

Nie chodzi o to czy to 100 zł musze wydać, czy 300 zł… i czy potrącą mi 2 zł, czy 5 zł, bo to żadna różnica… różnica jest w wizerunku banku. Jak bym wybierał bank to by mi takie zasady pasowały, ale tu jest jak nie patrzeć zmiana na niekorzyść, w dodatku jest to na zasadzie… ‘korzystaj z karty, albo 2 zeta za karę’…

Teraz to powinni mi zbliżeniówkę bez łaski dać…


(olmeca) #16

Ukruszyli główną podwalinę z którą ruszyli do klientów - wszystko za darmo, ale widać z czasem muszą znaleźć brakujące fundusze najłatwiej i najszybciej w kieszeni klientów.


(Tomek Matz) #17

Też korzystam z konta <30. Dla mnie jednak wprowadzenie tej opłaty nie ma żadnego znaczenia, bo zawsze w ciągu miesiąca te parę płatności przy użyciu karty się wykona (np. rachunki). A nie ma możliwości zrezygnowania z karty płatniczej? Zadzwoń i zapytaj. Skoro z niej nie korzystasz to po cholerę to trzymać w portfelu.


(lith) #18

oki… lith pomarudził i będzie miał pay wave’a :stuck_out_tongue:


(system) #19


(olmeca) #20

Raczej nowe prawo w bankowosci krajowej - płać wszędzie kartą lub oddawaj nam haracz za jej posiadanie :lol:

Za te ich 2zl zemszczę się dokonując czestych wypłat z bankomatów :stuck_out_tongue: