Wbudowana na stałe pamięć RAM w notebooku?

(Szuwar Cmg) #1

Mam notebooka Fujistu-Siemens Amilo Pa1510 i fabrycznie w nim miałem 512mb RAM potem dokupiłem sobie drugą kość 512mb.Teraz chciałbym włożyć 2x1gb i wyłożyć stare pamięci ale jak rozkreciłem tylną obudowę to zobaczyłem tam tylko 1 bank pamięci z tą dokupioną pamięcią.Gdzie może być 2 bank pamięci? Słyszałem też że niektóre notebooki mają pamięć wbudowaną na stałe.Takiej pamięci nie można wymienić?Dobrze by to działało gdybym do fabrycznej pamięci 512mb dokupił kość 2gb bo mam napisane w instrukcji że niby mogę zwiększyć pamięć notebooka do 2gb.

(Pelix) #2

wydaje mi sie ze drugi bank moze byc pod klawiatura... wiem ze kumpel tak mial w asus'ie

(Sp Adrian) #3

"Drugi moduł pamięci jest niedostepny z zewnątrz i dlatego może być demontowany lub wymieniany tylko przez autoryzowane punkty serwisowe Fujitsu Siemens Computers" - str.52 tego.

(Ali123) #4

W moim fs amilo m1450g drugie miejsce na pamięć jest pod klawiaturą.Odkręć śrubkę która przytrzymuje klawiaturę (od spodu) a następnie po po bokach i na górze klawiatury są takie małe zaczepy które trzeba odciągnąć aby wyjąć klawiaturę (ja zrobiłem to małym śrubokrętem).

(Szuwar Cmg) #5

tu jest tylko o 2 banku napisane a mi chodziło o ten który był już od razu fabrycznie w notebooku... Wie ktoś jakby to działało gdybym do tego 512mb dokupił kość 2gb i czy by wykryło wtedy 2,5gb ramu?

(niezDarek) #6

jeśli jest napisane że możesz pamięć notebooka zwiekszyć do 2Gb to oznacza że jesli już wykozystałeć 05, Gb to możesz jeszcze dorzucić 1,5 czyli chyba nie obsłuży 2gb

(Szuwar Cmg) #7

2 pamięć znajduję się pod klawiaturą próbowałem tam włożyć 1gb Kingstona 667 i do drugiej tak samo ale notebook w ogole nie chciał ruszyć.Na razie mam 512mb pod klawą samsungi 533 i pod obudową 1gb kingston 667.

Może gdybym włożył tam pod klawę pamięci 533 1gb to by zadziałało?Na stronce komputronik niby jest napisane że pamięć jest rozbudowywana do 2gb.

W instrukcji jest napisane:

2 SO-DIMM memory slots (no memory on board)

256-2048mb DDR2 RAM

256/512/1024mb modules 533/667