Wbudowane USB w kompie nie działa

Witam! jestem posiadaczem kompa z płytą główna DFI LANParty UT nF4 Ultra-D i od pewnego czasu zauważyłem ze mam problemy z portami USB. problem polega na tym ze po pewnym czasie od włączenia kompa wszystkie urzadzenia podłączone poprzez USB automatycznie się wyłączają tj. myszka przenośne odtwarzacze typu pen drive i mp3 Player oraz Neostrada. dodatkowo mam tez 2 porty USB w obudowie “CHIEFTEC BH-01B-B-B” i te porty tez nie działają choć kabel jest podłączony do płyty głównej prawidłowo. Macie może jakiś pomysł jak to naprawić bo bez USB dziś sami wiecie nie da się działać.

Jakie systemy na kompach?

oczywiscie win XP z sp3

Gdzieś w opcjach Menadżera urządzeń(coś o usb) było włączanie przedniego panelu(chodzi o usb).Poszukaj tej opcji i powiedz jak masz ją ustawioną.Dodatkowo sprawdź w ustawieniach zasilania czy nie masz automatycznego usypiania urządzeń podpiętych pod usb.

oki poradziłem sobie z USB na płycie głównej widzi sprzęt podłączony z tyłu kompa ( myszka pendrive) i nie wyłącza go już automatycznie po jakims czasie lecz nadal nie widzi tych usb wbudowanych w obudowe a na nich mi najbardziej zależało z tego względu żeby co po chwila nie odstawiać kompa i podpinać się z tyłu do bo to uciążliwe. Tej opcji w menadżerze “Menadżera urządzeń(coś o usb) było włączanie przedniego panelu(chodzi o usb)” nie znalazłem jedynie co zrobiłem to Właściwości mojego komputera>Sprzęt>Menedżer urządzeń>główny kontroler usb>zarządzanie energią>(wyłącz) Zezwalaj komputerowi na wyłącznie tego urządzenie w celu oszczędności energii.

Chodziło mi o taką opcję :arrow: http://img511.imageshack.us/img511/2881/15737657xb2.jpg

wszystko pieknie ładnie ale ja nie mam takiej opcji niestety jak ty bo mam karte nvidia i a nie ralteka :frowning: :frowning:

Dodane 06.06.2009 (So) 16:41

pieknie słuchawki podłaczone go gniazda dzialaja bez zazutu lecz USB ni ch**a moze jest jakis programik diagnozujacy ten przedni panel