WC CPU i GPU Pytania

Mam w związku z tym pytania ?

Czy pod procesor AMD Athlon II x4 wejdzie każdy blok czy tylko pod Socket AM3 ?

Czy pod ATI RAdeon HD 4850 wejdą bloki tylko do tego modelu ?

Skoro RAM ,HDD ,Płyta główna nie będą chłodzone musi być jakis wiatraczek w obudowie ?

Czy taka chłodnica starczy http://www.pc-tuning.pl/Alphacool+Chodn … _p710.html ?

Jak nie wejdzie każdy blok to porosiłbym o jakieś przykłady

  1. W przypadku procesorów AMD, musisz rozejrzeć się albo za jakimś blokiem uniwersalnym (np. EK Water Blocks Supreme HF) albo za dedykowanym na AMD (np. EK Water Blocks Supreme LT AMD).

  2. Na Twoją kartę graficzną pasuje prawdopodobnie tylko coś pokroju EK Water Blocks Supreme VGA (uniwersalny blok wodny) ale ponieważ to blok tylko na sam rdzeń to musisz jeszcze zadbać o radiatorki na pamięci i sekcję zasilania. Kiedyś były bloki full-cover na referencyjne Radeony HD4850 ale teraz są niedostępne…

  3. Wentylatory są jak najbardziej potrzebne ponieważ to one wprawiają w ruch całe powietrze w obudowie i wypompowują ciepło. Mało tego na chłodnicy również muszą być wentylatory aby skutecznie wspomagać rozpraszanie ciepła do otoczenia.

  4. Do zwodowania takiego CPU i GPU to jest zdecydowanie za słaba chłodnica (minimum to Swiftech MCR220 QP).

Jakby co można dobrać tańsze / słabsze bloki, żeby trochę taniej. Ja podałem to co naprawdę jest warte uwagi :slight_smile:

P.S. Jaką masz pompkę?

Nie mam pompki dopiero sie rozglądam i zastanawiam bo chce założyć chłodzenie wodne. Ale głownie dla własnej satysfakcji

W takim razie polecam Phobya DC12-220 lub EK Water Blocks DCP 2,2 :slight_smile: