Wciąż mało na systemowym dysku, jak temu zapobiec?

Witam. Przeznaczyłem na Windowsa XP (patycje C:) 10 GB

Niestety po niecałym roczku używania systemu brakuje miejsca na dysku.

:arrow: wyłączyłem przywracanie systemu

:arrow: nie instaluje na C żadnego programu (oprócz sterowników)

:arrow: czyszcze rejestry, pliki przeglądarki, ciasteczka, pliki tymczasowe itp itd

I wciąż brakuje miejsca!

Sprawdzałem też

Czy nie mam muzyki i innych ‘ciężkich’ elementów w moich dokumentach i podobnych folderach - nie mam

Czy nie mam żadnego dużego programu na C - nie mam

No i szukam odpowiedzi na pytanie:

Jak zwolnić dodatkowe miejsce na dysku systemowym?

PS. Miałem na linuksa 5 GB i miałem na tym samym dysku wszystkie aktualizacje, potrzebne programy i gry typu ET i takie na silniku Quake, czyli też trochę mają MB i grało a tutaj żal…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

A co najwiecej miejsca zajmuje na tym dysku?(katalog) Windows? Masz włączone aktualizacje automatyczne?

Tak. Najwięcej Łindołs zajmuje i automatyczne aktualizacje mam włączone

Wejdź do katalogu WINDOWS na dysku C lub tam gdzie masz zainstalowanego Windows’a. Usuń zawartość folderu Temp oraz Prefetch.

Zmniejsz też ilość zapotrzebowania miejsca lub też przez całkowite wyłączenie przez Przywracanie systemu wykonując następujące czynności:

PPM na Mój Komputer

Zakładka Przywracanie systemu

i teraz tam ustawiasz przydzielenia na dyskach lub też całkowicie wyłączasz.

Dajesz OK

Możesz też oczyścić dysk za pomocą Windowsowego narzędzia: Oczyszczanie dysku.

Uruchomisz tak:

Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Oczyszczanie dysku

i tam wybierasz dysk do oczyszczania

Do oczyszczania istnieją również programy które nie są zawarte w systemie, a które ułatwią ci pracę ze śmieciami (dostępne na vortalu DP)

  1. Odkurzacz (polski program)

  2. Ccleaner

#-o

Windows

Jeśli podane wyżej czynności nie pomogą to możesz mieć “towarzyszy” w systemie! masz AV?

No pewnie, na systemach Windows bez tego ani rusz :stuck_out_tongue:

Mam Avasta i dysk clear~

dla pewności przeskanuj skanerem online. U mnie system zainstalowanymi wieloma programami zajmuje ok 8 GB więc u Ciebie jest coś nie tak jak powinno…

Wejdz w panelu sterowania w opcje folderów do zakładki Widok i odznacz: Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

wtedy wyskoczy Ci komunikat, wciśnij Tak

zaznacz: Pokaż ukryte pliki i foldery

Dajesz OK

Wchodzisz na dysk C do katalogu System Volume Information

i tam znajdziesz katalog zaczynający się na: _restore

wchodzisz tam i kasujesz wszystkie znajdujące się tam foldery

tak samo na innych dyskach

Jeśli jakiś plik jest używany przez inny program (wyskoczy Ci komunikat) i nie można go usunąć to uruchamiasz ponowie komputer i próbujesz znów usunąć.

Jeśli nie da rady to ściągnij program o nazwie Unlocker Assistant i nim usuń pliki/katalogi

Gdy chcę wejść do System Volume Information pisze:

Błąd: Odmowa dostępu.

Wejdz do katalogu C:\WINDOWS i odszukaj pliki o nazwie$NtUninstallKBxxxxxx$(gdzie xxxxx to numer aktualizacji) i poprostu usuń te plki. Są to kopie aktualizacji.

Ja oprócz wyżej wymienionych czynności zastosowałbym najprostsze rozwiązanie - po prostu zwiększyłbym partycję systemową.

aby wejść do SYSTEM VOLUME INFORMATION wejdz w tryb awaryjny zaloguj na admina a następnie nadaj uprawnienia do odczytu i modyfikacji dla tego folderu.

digitalite

SYSTEM VOLUME INFORMATION to nic innego jak punktu przywracania systemu

Zęby zobaczyć ile ich masz

Start :arrow: Wszystkie programy :arrow: Akcesoria :arrow: Narzędzia systemowe :arrow: Przywracanie systemu

Aby je “wykasować” zastosuj się do tej instrukcji :arrow: http://support.microsoft.com/kb/310405/pll