Wcięło z partycj D -20 GB

Witam. Przeprowadziłem defragmentację dysku programem Smashing Defrag i po niej z partycji D ubyło ok 21 GB. Miesiąc temu mniej więcej tyle przesunąłem z partycji C na D. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale na wszelki wypadek informuję o tym. Obecnie pojemność dysku D wynosi 217 GB ,wolnego miejsca jest 76 GB, po zaznaczeniu wszystkich plików ,zajętych jest 120 GB,co się stało z brakującymi 21 GB?

Dodane 14.06.2011 (Wt) 10:33

Rozwiązałem ,napiszę w czym był problem ,może komuś się przyda. Jak można było przypuszczać 20 gb pochłonęło przywracanie systemu dysku D. Wyłączenie przywróciło 20 gb. Nie wiem czemu akurat system zabrał owe 20 gb po defragmentacji bo przed ,wolnego miejsca miałem 96 gb. A więc,start/mój komputer/właściwości/zaawansowane ustawienia systemu/ochrona systemu/zaznaczamy dysk D i konfiguruj i usuwamy przywracanie. O ile rzecz jasna chcemy je usunąć i zyskać trochę miejsca.

Nigdy nie usuwaj Przywracania systemu! Co najwyżej ogranicz jego powierzchnię na dysku do około 1-2 GB (lub 1% dla dysku 250 GB). Przywracanie włącz tylko dla partycji C (systemowej). Na innych partycjach jest zbędne.

Mam zrobiony obraz Norton Ghost więc po co mi systemowe przywracanie?

Po to, by się nie bawić z Norton Ghost’em! Systemowe jest szybsze i praktyczniejsze. Po prostu…

Systemowe czasem szwankuje więc ja nie widzę sensu żeby to w ogóle było włączone :slight_smile:

Tym bardziej jak kolega ma obraz partycji :wink:

Może i praktyczniejsze ale jak padnie mi system tak że nie będzie się mógł uruchomić to systemowe przywracanie na nic mi się zda.

Fakt, co nie znaczy, że należy je wyłączać. Do usuwania bieżących, nieraz codziennych(!), wpadek użytkownika jest jedyne, a przy zajęciu dysku w granicach 1 GB na pewno nie przeszkadza, a pomóc może. Takich wpadek , a potem lamentów z powodu braku punktu przywracania systemu, na tym Forum jest mnóstwo!