WD 320GB AAKS czy Samsung Spinpoint F1?

Witam, otóż przymierzam sie do zmiany dysku na coś szybszego i cichszego (7200.9 Seagate to kicha ;/). Cena dobrze by było gdyby nie przekraczała 170-180 zł. Wyszukałem: Samsung Spinpoint F1 & WD Caviar 320GB AAKS (słyszałem że jest jakaś rev. B na jednym talerzu jak rozpoznać?). Dysk będzie siedział w kieszeni Scythe Quiet Drive. Proszę o pomoc, dziękuję. (Komputer w przyszłości będzie obsługiwał również Windows Vista)

Właśnie wysłali mi nówkę sztukę z serwisu po wymianie u producenta WD’ka WD3200AAKS(ta rewizja o którą pytasz to 00B3A0) także śmiało mogę polecić a że zbiegiem okoliczności jest to, że go chce sprzedać to polecam go bardzo gorąco ;]

a ja bym brał F1

Oczywiście ,że lepszy jest WD3200AAKS

:slight_smile:

Dyski oba na wysokim poziomie, co nie weźmiesz będziesz zadowolony. (wd z 00B3A0)

W takim razie znajdę optymalnie najtańszą ofertę i kupię :slight_smile: Dzięki.

Spróbuj może z Samsungiem, z forum nikt nie ma (chyba) - podzielisz się opinią. :stuck_out_tongue:

Jak to nikt nie ma ?? Ja mam HD502IJ :stuck_out_tongue: :smiley:

samsung jest na jednym talerzu

WD3200AAKS-00 B3 A0 też

troszkę inna sprawa większy dysk :stuck_out_tongue: 320gb na jednym talerzu.

A, że podpisu nie masz , nie jesteś małym chłopcem i nie pokazujesz co posiadasz to nie wiadomo :smiley:

Otóż to. :slight_smile: Albo kupujesz WD aby maniekz miał kasę, albo Samsunga by testy porobić i wrzucić na forum. :slight_smile:

Btw, też mam Samsunga, 10GB. :stuck_out_tongue:

ja też :stuck_out_tongue: na strychu

nigdy z samsungiem F1 nie miałem styczności , ale WD szczerze ci mogę polecić

Na frazie dużo użytkowników f1’ki posiada i rewelacyjne wyniki mają odczytu/zapisu, żeby nie powiedzieć kosmiczne w raid 0 :slight_smile:

F1 ma ponoć znacznie mniejszy czas dostępu od AAKS’a, ale to nie powinno dziwić, bo wersja jednotalerzowa jest pod tym względem aż 2 razy wolniejsza od dwutalerzowej rewizji 00VYA0

prawda, prawda AAKS na jednym talerzu to 19ms a F1 to 13,1 (przynajmniej u mnie) zapis i odczyt na bardzo dużym poziomie ZERO* hałasu (*jak się wsłuchamy przy otwartej obudowie uchem przy dysku i damy jakiegoś HDtune to coś tam słychać) ogólnie ja polecam F1 sam miałem taki dylemat przy kupnie komputera i jakoś nie żałuje, szczególnie jak zobaczyłem czas dostępu 320GB na talerz (samsung ma 334GB)

U mnie dwu-talerzowy Samsung 500GB HD502IJ ma czas dostępu gdzieś około 13.3ms

Mały teścik:

  • kontroler Sata - PCI:

http://i232.photobucket.com/albums/ee246/maniekz/tdhdt.jpg

  • Sata150 - mobo:

http://i232.photobucket.com/albums/ee246/maniekz/sata150.jpg

Quick test WD 3200 AAKS - wersja 1 talerzowa (00B3A0)

3f930c52ad434db9m.jpg

Więc nie wiem skąd te 19 ms, skoro mi wyszło 16,6 .

Przy Full teście wyszło 16.7 ms i burst speed doszedł do 233 mb/s

Racja, 19 ms on nie ma, tylko (wg danych producenta) 16, wszędzie w testach natykałem się na tą liczbę.

No ale to niestety gorzej niż F1 i dodatkowo transfer mniejszy średni zauważalnie -> http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_tem … 519900.jpg