WD My Passport Ultra nie działa

Dysk widać tylko w programach od WD i zarządzaniu dyskami lecz nic nie moge na nim zrobic, nawet sformatować. Co może być problemem?

-dysk przestał dziś działać gdy go uruchomiłem

-posiadał hasło WD

Sprawdź dysk na innym komputerze, jeśli sytuacja jest analogiczna masz dwa wyjścia:

A. Jeśli nie masz tam ważnych danych oddajesz dysk na gwarancji.

B. Jeśli masz tam ważne dane może nie obyć się bez pomocy jakiegoś specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje sprzęt.

Co do tego w czym może być problem, to może być ich parę i nie z każdym poradzisz sobie w warunkach domowych i bez odpowiedniej wiedzy.

na innym komputerze wykryło ale nie dało rady sformatować -nie jest dostępny,urządzenie nie jest gotowe

Czyli polecam dysk oddać na gwarancji jak możesz, a jeśli masz tam ważne dane postępuj wg. punktu B.

w ramach gwarancji powinienem się zwrócić do sklepu czy bezpośrednio do producenta?

Najłatwiej iść do sklepu i się zapytać. Może być nawet tak, że dysk wymienią Ci od ręki a ten wyślą do producenta.

Ja miałem podobny problem z przenośnym dyskiem. Pod dowolną dystrybucją Linuksa śmigał normalnie. Programy diagnostyczne mówiły, że wszystko ok ale pod Win był traktowany jako nie sformatowany. Zrobiłem backup danych, a następnie przekonwertowałem go z FAT32 na NTFS i jak ręką odjął:-)

Komunikat o braku gotowości dysku potrafi pojawić się jak na dysku zostało założone hasło. Dopiero zauważyłem że w pierwszym poście napisałeś o tym właśnie. Na moje oko to hasło nadal jest i bez niego nic nie zrobisz. Jeśli znasz hasło to możesz spróbować je zdjąć. Ja takie operacje robiłem programem MHDD (jest dostępny na hirens boot cd).

odpalam dziś dysk i dziala, zrobilem format i nie dziala… oddaje na gwarancje dzieki za pomoc