Wd seagate samsung?

(Gadina) #1

Witam chciałem kupić dysk twardy ata 160-200GB i zastanawiam się której firmy wybrac , słyszałem że WD czesto padaja ( przynajmniej kilku znajomych mi opowiadało jak to z nimi mieli...) WD samsung czy moze poczciwa baracudka?

prosze o pomoc + dlaczego akurat tej fimry dysk

z góry dziękuje

jesli był podobny topic to przepraszam i prosze o link :slight_smile:

(michalj82) #2

Polecam Seagate. Są stosunkowo tanie i jako jedyne maja 5 lat gwarancji. :slight_smile:

(ak6) #3

baracuda - cichy jak mysz pod miotłą. Nigdy ale to nigdy nie miałem z nimi żadnych kłopotów a katuję je niemiłosiernie i od bardzo dawna. :smiley:

(Kurzun) #4

Segate lub Wd. Sam mam WD. Dysk cichy i nie ma z nim problemów.

(zciwo) #5

Ja WD już nie kupię...za dużo ich poleciało

(Michal Kolatek) #6

Najbardziej opłaca się kupić 250GB polecam ten:

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=18 ... T3250620AS

(Bukosss) #7

To ja jako jedyny wypowiem się za Samsungiem SpinPoint. Powiem tal: mam już 3 spinpointy i żaden nie sprawiał mi najmniejszych problemów, kiedykolwiek. Mam je kolejno: 6 lat, 2 lata, rok. Żadnych problemów, odpinane, przepinane, w poziomie, pionie, wisząc na kablach...

Słowo na temat WD: to zaś moja przygoda jest mieszana ze względu takiego, że dwa caviary poszły mi z dymem... inna rzecz, że sprawowały się wyśmienicie, ale straciłem zaufanie (ile można żyć w strachu, że się zaraz spali? :slight_smile: )

Co do Seagate'ów: nowe Barracudy SATA2 z prostopadłym zapisem są naprawdę doskonałe. Szybkie, ciche, teoretycznie żrą mniej prądu... Jedno ale: 3 Barracudy już ratowałem po tym jak wyskakiwały bad sectory... a były to wcale nie stare dyski: odpowiednio 3 lata, 2 lata i roczna sztuka.

Tak więc dla siebie biorę Samsungi, dla klientów Seagate'y, a dla tych, którzy mnie zdenerwują WD :wink: W końcu do końca gwarancji to nie będzie moja wina jak padnie :wink:

(Gadina) #8

ja mam z seagatem taka przygode ze ma sprawnosc 0% i czasem muli ten dysk niemilosiernie ...

drugie pytanie:

czy jakbym kupił dysk 200++ gb to na mojej plycie glownej ( biosie starym)

dfiad77 pro kt 400 (2002r) wykryje mi dysk 200+ gb i czy będzie się dało zrobic partycje 80+gb ?

btw dzięki bukosss za wypowiedz wezme ją pod uwagę napewno :slight_smile:

(Axel 14) #9

Gadin Bodajze bedziesz potrzebowal xp z sp2 zeby Ci wykrylo ponad 137gb (tyle chyba wykrywa bez sp2 jak pamietam)

(Gadina) #10

spoko mam sp2 ale jak włoże dysk np. 300gb ( sam z niepodloczonym innym dyskiem z windowsem) to czy bios bedzie go wogole widział - chociaz zeby zalozyc partycje z 80gb zainstalowac win xpsp2 i pod windom juz wyjryje te 300gb ?:>

(Pc108) #11

Powiem krótko:

Segate barracuda NIE- miałem 4 i 4 w ciągu 3 lat szlak trafiał

Samsunga nie miałem

Western Digital POLECAM- mam juz 2 lata i chodzi bez problemów, cichy i dobrze się sprawuje więc polecam WD

(McDracullo) #12

Ja też. Miałem z nimi doczynienia w dość dużej ilości. :wink: I zero problemów.

(Gugu007) #13

Polecam Seagate z prostopadłym zapisem - długa gwarancja + największa wydajność.

Tak w ogóle to nie psujących się dysków nie ma - padały mi egzemplarze każdego producenta.:mrgreen: