WD1600JS-55MHB1 Sam się wyłącza

Witam, mam problem z dyskiem WD1600JS-55MHB1 otóż dysk się wyłącza i włącza… czasem się komp zresetuje a czasem tylko zwiesi i zaraz wszystko wróci do normy. miałem bady i to nawet sporo ale nie wiem jak przesunęły się na sam koniec i obecnie pracuje na dwóch partycjach C -60gb i D - 60gb a dysk ma 160gb . Gdy miałem Windowsa XP bardzo często był z nim problem, teraz gdy mam 7 jest dużo lepiej ale 2 razy na dzień lubi się zwiesić. Mam nowy zasilacz więc to nie jego wina - przy starym było tak samo… Kabel SATA wymieniłem nie pomogło.teraz mam to nowsze zasilanie podpięte i nie wiem czy da coś jak wepne to - (niewiem jak się nazywa więc daje_) zdjęcie - 0569r.jpg bo teraz mam to drugie… nie wiem czy warto sprawdzać. Zależy mi na tym żeby dysk chodził jeszcze przez miesiąc, może więcej ( teraz nie mam pieniędzy na nowy…) oto screen z HD Tune:

dyskwda.png

To złacze które umieściłes w poście to MOLEX. Służyło i wielu jeszcze służy do podłaczenia zasilania do dysków ATA. Nowszą technologią sa dyski SATA i z twego postu wnioskuję że taki posiadasz. Jesli posiadasz dysk SATA to nie podepniesz zasilania za pomoca tej wtyczki chyba że kupisz przejsciówkę z MOLEXa na SATę. Ale jesli twój zasilacz ma jeszcze wolne zasilanie SATA to przejsciówka nie potrzebna będzie ci.

Co do dysku to zrób kopię istotnych danych na inny dysk. Jesli dysk jest na gwarancji to chyba wiesz co trzeba zrobić. Jeśli nie to czym szybciej mysleć o nowym dysku.

ale mój dysk ma wejscię SATA ale ma też wejscię na tego Molexa…

Dysk w stanie agonalnym. Szybko skopiuj dane, bo za chwilę może być za późno.