WDC widzi w biosie ale nie w moim komputerze

Jak w temacie. Dysk wykrywa bios, wykrywa go też w zarządzaniu dyskami (tam też pokazuje go jako niepodzielony na partycje) a w moim komputerze go nie widać.

Pytanie brzmi: Jak odzyskać z niego dane. Fajnie by było gdyby ten dysk jeszcze kiedyś się nadawał do użytku, ale nie zależy mi na tym tak bardzo jak na danych które, (mam nadzieje), się jeszcze na nim znajdują.

Dysk to WDC 120GB (nie pamiętam dokładnie całej nazwy bo leży u kolegi który ma z nim powalczyć)

Pozdrawiam.

Dane powinny się znajdować na dysku. Jeśli jakiś format poleciał to może być trochę trudniej. Są programy do przywracania całych partycji, te programy pod systemem “widzą” dysk i wystarczy trochę się zapoznać z programem i odzyskać. Więcej na ten temat tutaj jest:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1021493.html

Sprawdź w Zarządzaniu dyskami, czy ma przypisaną literę? Jeśli nie, to należy go “zarejestrować” właśnie w Zarządzaniu dyskami. Po tym ukaże się w Moim komputerze.

Hej,

Normalne - gdy dysk nie jest podzielony na partycje, nie może mieć przyporządkowanej literki napędu, a przez to nie jest widoczny w Moim Komputerze.

Najważniejsze to przede wszystkim określić, w jakim momencie dysk zniknął i czy było wykonywane jakieś działanie, które mogło do tego doprowadzić. Może tylko uszkodzeniu uległa informacja o partycjach. Jeśli tak, to można ją odzyskać na przykład przy pomocy programu Test Disk - instrukcja postępowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Tak jak napisał KbKristof , jest problem z tym dyskiem, teraz ja go mam i trzeba z niego jakoś odzyskać dane.

Po podłączeniu dysku:

-BIOS go wykrywa ale S.M.A.R.T wywala komunikat, że drive is bad,

  • Windows po uruchomieniu instaluje sterownik do tego dysku,

  • Po czym jest on widoczny w “Moim komputerze” z literą, gdy klikam na jego właściwości to pokazuje, że ma 0 bajtów pojemności,

  • W zarządzaniu dyskami, również widać ten dysk i tam pokazuje już normalną jego pojemność, około 120Gb, jednak nie da się go zainicjować. Gdy próbuję go zainicjować to wywala błąd Wy/We

Jakie macie pomysły co można z nim zrobić? Formatowanie raczej odpada, którego też nie można zrobić ponieważ dysku nie można zainicjować.

Z góry dzięki za opowiedzi

Hej,

:arrow: A próbowałeś użyć Test Disk’a, o którym pisałem w poprzednim moim poście?

:arrow: Ewentualnie warto sprawdzić oprogramowaniem producenta, bądź innym, które atrybuty S.M.A.R.T zgłaszają błędne działanie dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus