WDS, instalacja zdalna Windows XP. Help


(Mateuszpolok) #1

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak instalować zdalnie system Windows XP poprzez WDS. Mam do zrobienia taki projekt na zaliczenie, zacząłem od usługi RIS bo ona jest matką wszystkich instalacji zdalnych. W RISie wszystko działało prawidłowo, instalacje nienadzorowanej jak i RISPREP. Następnie dokonałem upgrade usługi RIS do WDS i tutaj zaczęły się moje problemy. Nie wiem jak instalować systemy Windows XP na wielu komputerach. Najpierw zacząłem od środowiska preinstalacyjnego. Zainstalowałem Windows AIK z którego otrzymałem Wimboot.wim, z płyty instalacyjnej Windows vista zgrałem BOOT.wim. Oba te pliki dodałem poprzez ADD BOOT IMAGE w WDS. Następnie dzięki plikowi install.wim dodałem INSTALL IMAGE. Proszę o instrukcje jak co mam zrobić abym mógł instalować systemy Windows XP ?

Nie chodzi mi o instalowanie czystego systemu tylko systemu z zainstalowanymi aplikacjami (tak jak poprzez sysprep)

Proszę o pomoc a nie ciągle wysyłanie odnośników, dużo czytałem na ten temat jednak nadal nie wiem jak to zrobić ;/

Poniżej treść projektu która na pewno wszystko objaśni:

„Firma szkoleniowa posiada 6 laboratoriów po 15 komputerów w każdym laboratorium. Przy czym w laboratoriach tych znajduje się 8 różnych konfiguracji sprzętowych. Wspólne dla niech jest to, że posiadają procesory z serii Pentium IV (lecz różne) i dyski twarde po 40 GB. Bolączką firmy jest notoryczne reinstalowanie systemu Windows wraz z dość sporą ilością oprogramowania. A co gorzej często przez awarię systemu wiele komputerów w laboratorium staje się niedostępne dla kursantów, co jest dla nich irytujące. Prezes firmy chciałby zoptymalizować jakoś proces reinstalacji systemu z oprogramowaniem, tak aby reinstalacja taka mogła być krótka i mógł ją wykonać nawet sam kursant. Niestety dostępne środki finansowe są problemem, dostępny jest ewentualnie jeden serwer w firmie z dyskiem 80 GB.

Należy wziąć pod uwagę, że od czasu do czasu konfiguracja oprogramowania na tych

komputerach zmienia się (aktualizacja oprogramowania, doinstalowanie nowego), przy czym jest jednakowa na wszystkich komputerach.”

W razie pytań proszę pisać, chętnie odpowiem.

Dzieki wielkie

Mateusz


(Mateuszpolok) #2

Proszę pomożnie, nie wierze że nikt z Was się tym nie zajmował !