WDS - router z wifi i accespoint

witam. posiadam router adsl z wifi (planet adw-4401) i accespointa wifi (blackbox BB54G). na routerze mam skonfigurowany internet z netti, i jest on przesyłany tez przez wifi. chciałbym skonfigurować accespointa tak aby działał w ten sposób ze łączyłby się z routerem przez wifi i przesyłałby internet dalej w obrębie własnego zasięgu wifi. wiem że służy do tego funkcja WDS, ale mam problemy z jej skonfigurowaniem. wie ktoś coś na ten temat? z góry thx za pomoc

no to problem rozwiązany, bo o to mi chodziło :smiley:

A no istnieje :smiley: Universal Repreater w przypadku nazywania pod OvisLink’iem 5470 :slight_smile: Ale tak to wydajne…, że wolałbym kabel po drugiej stronie.

Co do WDS to dziwne bo ja w sieci miałem coś takiego, że główny tryb AP+WDS, i 3 AP’ki się łączyły w trybie WDS do głównego, jeden dodatkowo jeszcze kablem puszczał ponownie do AP zwykłego, a wszystkie WDS’y tylko odbierały i były przeźroczyste, a nie jak WISP(NAT) lub APC(maskowanie innego MAC pod swój i limit chyba tylko 1 kompa/uzrądzenia).

posiada. chodzi o to?

016eea25ea13af4bm.jpg

mogę podać ip, że ktoś z zewnątrz może wejść na router i sprawdzić

EDIT:

udało mi sie skonfigurować tak że router z apkiem łączą się przez wifi i można podpiąć kablem kompa do tego apka i net jest. ale mi chodziło o to żeby łączyć się z tym apkliem tez przez wifi. ale to jest raczej niemożliwe