We wszystkich przegladarkach tak samo

Witam czy wie ktoś jak zrobić by strona we wszystkich przeglądarkach wyglądała tak samo ??

Czyli jak dokładnie ? :roll:

magura napisać stronę poprawnie.

Jest tylko jeden problem. Co to znaczy poprawnie?

Jest wiele funkcji czy elementów języka które świetnie interpretuje IE ( z punktu widzenia Microsoftu są jak najbardziej poprawne), natomiast źle wyswietlają inne przeglądarki(są według nich niepoprawne) ale bywa i na odwrót. Póki co, nie ustalono jeszcze wspólnych standardów, choć są tacy którzy starają się je narzucić, a nie wspólnie uzgodnić.

Z punktu widzenia początkującego programisty wynika zatem, że najbezpieczniej używać tylko takich elementów które jednakowo interpretują wszystkie przeglądarki czyli podstawowych komend języka html. Bardziej zaawansowani mogą się bawić np. w xhtml ale kłopotów nie unikną.

Musisz testować pod każdą przeglądarką i sprawdzać czy wszystko działa i tak dalej…

im bardziej się strona validuje, tym większe prawdopodobieństwo, że na większości przeglądarek strona będzie się tak samo (lub podobnie) wyświetlała .

floyd ma rację ;]

Ja zauważyłem, że największym moim problemem było to, że IE sam dawał sobie odstęp (np. między tabelkami newsów), co powodowało, że był on dwa razy większy niż w Firefoxie :expressionless:

Jedynym wyjściem okazało się usunąć wszelkie marginesy i paddingi,

a zamiast tego dopisać pusty wiersz tabelki o wysokości np. 8px.

Nieraz naprawdę trzeba kombinować,

ale jak już widzę info na stronie o treści np. “strona najlepiej wyświetla się pod przeglądarką Firefox oraz na rozdzielczości 1024x768” to już nieraz coś mnie “bierze” :expressionless:

Świadczy to tylko o braku profesjonalizmu ;]

A co mam zrobic zeby tabela w dziale ABC i relacja z zawodow w przegladarce IE wyswietlala sie we wlasciwym miejscu ?? W innych przegladarkach jest ok http://www.atvzone.o12.pl/mambos