Webowe backupy dokumentów

Czy da się zrobić coś takiego, aby ubuntu powiedzmy raz dziennie skanował zmiany w dokumentach tekstowych (doc) i w razie ich wykrycia wysyłał je na mail / ftp? Proszę o instrukcję krok po kroku.

Myślę że lepiej zapoznać się z aplikacją Dropbox. www.getdropbox.com - nie tylko backup na serwerze ale także synchronizacja danych między kilkoma komputerami i wiele innych funkcji. Skan nie raz dziennie a na bieżąco. Na komputerze masz najnowszą wersję pliku a na serwerze Dropboksa dostęp do wszystkich wersji archiwalnych. Przy darmowym koncie pojemność na dane dla użytkownika to 2GB. Działa super. Polecam.

a jeżeli nie dropbox, to powinieneś był o rsync poczytać zdaje się

Tak jak pisał Airborn, rsync + cron dobrze się sprawdzą w tej roli.

Dropbox mi nie pasuje, bo wersje dla Linuksa i Windowsa mają na sztywno zaprogramowane nazwy udostępnianych folderów (co znaczy, że tworzą te foldery w folderze wskazanym jako udostępniony odpowiednio “Dropbox” dla Linuksa i “My Dropbox” dla Windowsa), a ja chciałbym mieć do tych plików dostęp pod oboma systemami (dane są na partycji fat32). Poproszę zatem o instrukcję konfiguracji rsynca i crona dla początkującego :wink: