Wejście w tryb awaryjny

(Jerzol5) #1

Mam system winXP Prof postawiony na płycie HP Vectra VL400.Chcialem uruchomić SDFixa w trybie awaryjnym i jest problem.Nie idzie w tardycyjny sposób wejść w tryb awaryjny.Próbowalem F8,delete,kolejno F4,F5.Za każym razem otwiera sie ekran powitalny HP na którym są opcje ESC,F2-wejście w BIOS.F8- wybór CD,Hard Disc i FDDi inne i F12 dotyczący sieci LAN.Msconfig -uruchomamianie diagnostyczne też na nic się nie przydaje.Może ktoś zna tę plyte lub sposób na wejście w tryb awaryjny,prosze o pomoc.

(Anonymous Dreams) #2

A jak masz podpiętą klawiaturę, (o ile nie jest to laptop),

Ja mam podpietą bezprzewodowo - i żeby wejść w tryb awaryjny muszę podpinać kablowo.. (sterwniki do klawiatury ładowane sa dużo później - po prostu wtedy klawiatura nie działa).

(Jerzol5) #3

klawiatura standardowa podpieta na PS2,to nie jest laptop,dzieki

(Laszjwrz) #4

Spotkałem się z podobnym problemem w Windowsie XP SP2 x64. Naciskając F8 nie uzyskałem możliwości wyboru rodzaju startu Windowsa, tylko Boot Prioryty - z czego chcę wystartować system. Czy ktoś zna dla Nas rozwiązanie? :slight_smile:

(M Zganiacz) #5

Czasami wystarczy "twardy reset" podczas ładowania Windowsa

(Jerzol5) #6

Niestety ten typ płyty nie ma opcji resetu,odpada.

(Ford Fokus) #7

No to przytrzymaj przycisk power 5 sekund.

(Jerzol5) #8

Matek84 dzięki za podpowiedź.Nie mam co prawda twardego resetu na tej płycie,ale wyłączenie i włączenie napięcia w trakcie ładowania się systemu wywołuje podobny efekt i wtedy można wejść w tryb awaryjny.

Osiagnąłem pożadany efekt,zamykam temat.