Wentylator 120 mm da cos?

(krejzol123) #1

Witam mam pytanie czy jeżeli dam na bok obudowy wentylator 120 mm a na tyl i przod 80 mm bedzie to chłodziło kompa ? i temperatury spadną jeszcze bardziej ?

(JARObb) #2

Tak.

(krejzol123) #3

Czyli bez wahania zamawiac?

(Marcin1025) #4

tak

(JARObb) #5

Napisz jeszcze jakie chcesz kupić i do jakiej obudowy.

(krejzol123) #6

obudowa to jakas zwykla akyga a wentylator 120 mm na bok obudowy poniewaz na przodzie i tyle mam 80 mm

(JARObb) #7

Lepiej daj z tyłu.

Jaki ten wentylator?

(krejzol123) #8

z tylu niema miejsca na 120

(Ja$) #9

Pamiętaj o zasadzie - wentylatory wyciągające powietrze z obudowy muszą mieć wydajność (sumaryczną) większą od wentylatorów toczących powietrze do niej, gdyż w innym przypadku zamiast chłodzania uzyskasz efekt termo-obiegu jak w piekarniku.

image_id: 5170            image_id: 5171

(krejzol123) #10

ja chce kupic na bok obudowy wentylator 120 mm ktory bedzie wyciagal cieple powietrze na przodzie mam wentylator 80 mm ktory wpycha zimne powitrze a na tyle mam tez 80 mm ktory wyciaga

(DebeściK_2012) #11

Na boku montuje się wentylator aby ten “tłoczył” powietrze w stronę karty graficznej…

(krejzol123) #12

no to brać go czy nie ?

(Longhorn2009) #13

3 wentylatory zamiast 2 nie dadzą spektakularnych efektów. Wręcz powiedziałbym że bocznym zakłóciłbyś prawidłowy obieg powietrza i dodatkowo nie wiem jak u ciebie, ale 120mm da się włożyć generalnie tylko do nowszych obudów.

Więc od bocznego wentylatora nie spodziewałbym się obniżenia temp. Czytałem jakiś czas temu porównanie w kwestii chłodzenia i ilości/sposobu montażu wentylatorów więc mówię z doświadczenia.